Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
NIKE Sportswear Sport Essentials+
Машки дуксер
Код на производ:
(DM6881-407)
NIKE

NIKE Sportswear Sport Essentials+

Претходна цена
4.490 ДЕН
Моментална цена
4.490 ДЕН
Цена со попуст
3.817 ДЕН
Заштеда: 673 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Направен од култната Club Fleece ткаенина, Nike Sportswear Sport Essentials + машкиот lifestyle дуксер за со капуљача обезбедува дополнително удобно чувство. Комбинацијата од избледени и искривени логоа го подига изгледот на повисоко ниво. Прилагодливата капуљача нуди дополнителна покриеност, а еластичните делови на ракавите и поработ го персонализираат вклопувањето. Спецификација: Модел: Standard fit Еластични делови на ракавите и рабовите Прилагодлива капуљача Преден џеб Машинско перење Состав: 80% памук, 20% полиестер; Постава на капуљачата: 100% памук.
Подетално

Направен од култната Club Fleece ткаенина, Nike Sportswear Sport Essentials + машкиот lifestyle дуксер за со капуљача обезбедува дополнително удобно чувство. Комбинацијата од избледени и искривени логоа го подига изгледот на повисоко ниво. Прилагодливата капуљача нуди дополнителна покриеност, а еластичните делови на ракавите и поработ го персонализираат вклопувањето.
Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Еластични делови на ракавите и рабовите
 • Прилагодлива капуљача
 • Преден џеб
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер; Постава на капуљачата: 100% памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош