Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
adidas UTILITAS HOODED PARKA
Машка јакна
Код на производ:
(GT1699)
adidas

adidas UTILITAS HOODED PARKA

Единствено на нашиот online shop можеш да искористиш дополнителен попуст од 10% на веќе намалените производи до 60%! Побрзај, вметни ги во корпичката твоите омилени модели и дополнителните 10% ќе бидат автоматски пресметани! Погледнете ја целата понуда ТУКА.

*Овој ваучер не може да се комбинира со други ваучери.

 


 

Претходна цена
9.188 ДЕН
Моментална цена
9.188 ДЕН
Цена со попуст
6.432 ДЕН
Заштеда: 2.756 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL *
 • NS *
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Пространите џебови, многу топлина и подолгиот крој на adidas UTILITAS HOODED PARK машката јакна ќе ви дадат ултимативно чувство на корисност во студените денови. Ова е вистинска зимска јакна со капуљача, топла внатрешна обвивка и се друго што е потребно за да ве заштити од студената зима. Облогата од вештачко крзно што се отстранува ви овозможува да ја прилагодите оваа јакна на временските услови, но и на вашиот стил. Синтетичката горен слој штити од врнежи и ви помага да останете суви во дождливите денови, кога е неопходно да излезете надвор. Изработена е од рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата на adidas да го отстрани пластичниот отпад. Моќта за секој да ве види и слушне носи и одговорност - кон себе, кон другите, кон иднината. Badge od Sport логото на оваа аdidas UTILITAS HOODED PARK машка јакна го комплетира вашиот препознатлив спортски изглед. Спецификација: Машка јакна - lifestyle Стандарден крој Прилагодлива капуљача Предни џебови со затворање на патент Велрко лепенки на ракавите Отстранлива постава Badge of Sport лого Состав: 100% рециклиран полиестер, горен слој 100% синтетички со водоотпорна завршница Боја: црна .
Подетално

Пространите џебови, многу топлина и подолгиот крој на adidas UTILITAS HOODED PARK машката јакна ќе ви дадат ултимативно чувство на корисност во студените денови. Ова е вистинска зимска јакна со капуљача, топла внатрешна обвивка и се друго што е потребно за да ве заштити од студената зима. Облогата од вештачко крзно што се отстранува ви овозможува да ја прилагодите оваа јакна на временските услови, но и на вашиот стил. Синтетичката горен слој штити од врнежи и ви помага да останете суви во дождливите денови, кога е неопходно да излезете надвор. Изработена е од рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата на adidas да го отстрани пластичниот отпад. Моќта за секој да ве види и слушне носи и одговорност - кон себе, кон другите, кон иднината. Badge od Sport логото на оваа аdidas UTILITAS HOODED PARK машка јакна го комплетира вашиот препознатлив спортски изглед.

Спецификација:

 • Машка јакна - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Предни џебови со затворање на патент
 • Велрко лепенки на ракавите
 • Отстранлива постава
 • Badge of Sport лого
 • Состав: 100% рециклиран полиестер, горен слој 100% синтетички со водоотпорна завршница
 • Боја: црна
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Пространите џебови, многу топлина и подолгиот крој на adidas UTILITAS HOODED PARK машката јакна ќе ви дадат ултимативно чувство на корисност во студените денови. Ова е вистинска зимска јакна со капуљача, топла внатрешна обвивка и се друго што е потребно за да ве заштити од студената зима. Облогата од вештачко крзно што се отстранува ви овозможува да ја прилагодите оваа јакна на временските услови, но и на вашиот стил. Синтетичката горен слој штити од врнежи и ви помага да останете суви во дождливите денови, кога е неопходно да излезете надвор. Изработена е од рециклиран материјал со високи перформанси, како дел од амбицијата на adidas да го отстрани пластичниот отпад. Моќта за секој да ве види и слушне носи и одговорност - кон себе, кон другите, кон иднината. Badge od Sport логото на оваа аdidas UTILITAS HOODED PARK машка јакна го комплетира вашиот препознатлив спортски изглед.

Спецификација:

 • Машка јакна - lifestyle
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Предни џебови со затворање на патент
 • Велрко лепенки на ракавите
 • Отстранлива постава
 • Badge of Sport лого
 • Состав: 100% рециклиран полиестер, горен слој 100% синтетички со водоотпорна завршница
 • Боја: црна
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL
NS

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Помош