Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
M NK SC JACKET
Машка јакна
Код на производ:
(CZ1490-010)
NIKE

M NK SC JACKET

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

 

 

Претходна цена
5.090 ДЕН
Моментална Цена
5.090 ДЕН
Цена со попуст
4.072 ДЕН
Заштеда: 1.018 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X *
 • 2X *
 • 3X *
 • 2XS *
 • XS XS
 • YSM *
 • SM *
 • S S
 • YMD *
 • MD *
 • M M
 • YLG *
 • YXL *
 • LG *
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sport Clash е машка јакна со капуљача што може да се носи во секоја пригода и е идеална за загревање пред и за релаксација после тренинг. Материјалот од кој е изработена е исклучително топол и удобен, затоа оваа јакна е идеална за студените зимски денови. Подетално

Nike Sport Clash е машка јакна со капуљача што може да се носи во секоја пригода и е идеална за загревање пред и за релаксација после тренинг.

Материјалот од кој е изработена е исклучително топол и удобен, затоа оваа јакна е идеална за студените зимски денови.

Пространата капуљача дополнително ќе ве заштити од ветер и дожд кога е потребно.

Вашите ситници можете да ги ставите во страничните џебови или во џебот на градите со патент.

Мрежестите делови овозможуваат оптимален проток на воздух.

Ракавите се направени од задебелен материјал за јакната да издржи и на најекстремните тренинзи.

Dri-FIT технологијата ја апсорбира потта од вашето тело и ја дистрибуира така што таа брзо се суши, што значи дека ќе останете суви и фокусирани на тренингот.

За максимална удобност и топлина, носете ја машката јакна Nike Sport Clash со капуљача за тренинг.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Капуљача
 • Прицврстување со патент по целата должина
 • Лого Swoosh на задната страна
 • Технологија Dri-FIT за апсорпција на пот
 • Странични џебови со патент
 • Задебелен материјал на ракавите
 • Еластични делови на ракавите и половината
 • Состав на материјал: 88% полиестер, 12% еластин
 • Боја: црна
 • Код на производ: CZ1490-010
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL 4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Sport Clash е машка јакна со капуљача што може да се носи во секоја пригода и е идеална за загревање пред и за релаксација после тренинг.

Материјалот од кој е изработена е исклучително топол и удобен, затоа оваа јакна е идеална за студените зимски денови.

Пространата капуљача дополнително ќе ве заштити од ветер и дожд кога е потребно.

Вашите ситници можете да ги ставите во страничните џебови или во џебот на градите со патент.

Мрежестите делови овозможуваат оптимален проток на воздух.

Ракавите се направени од задебелен материјал за јакната да издржи и на најекстремните тренинзи.

Dri-FIT технологијата ја апсорбира потта од вашето тело и ја дистрибуира така што таа брзо се суши, што значи дека ќе останете суви и фокусирани на тренингот.

За максимална удобност и топлина, носете ја машката јакна Nike Sport Clash со капуљача за тренинг.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Капуљача
 • Прицврстување со патент по целата должина
 • Лого Swoosh на задната страна
 • Технологија Dri-FIT за апсорпција на пот
 • Странични џебови со патент
 • Задебелен материјал на ракавите
 • Еластични делови на ракавите и половината
 • Состав на материјал: 88% полиестер, 12% еластин
 • Боја: црна
 • Код на производ: CZ1490-010
Карактеристика Вредност
Категорија Јакна
Основна поделба Текстил
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL 3XL
4XL 4XL

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CI9188-457
4.543 ДЕН
Заштеда 30%
6.490 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Јакна CI9529-457
3.592 ДЕН
Заштеда 20%
4.490 ДЕН
Помош