Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
YB LIN CB HD FL
Детски дуксер
Код на производ:
(GD6323)
adidas

YB LIN CB HD FL

Претходна цена
2.488 ДЕН
Моментална Цена
2.488 ДЕН
Цена со попуст
1.990 ДЕН
Заштеда: 498 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 * 57-62
 • 68 * 63-68
 • 74 * 69-74
 • 80 * 74-80
 • 86 * 81-86
 • 92 * 87-92
 • 98 * 93-98
 • 104 * 99-104
 • 110 *
 • 116 5-6g
 • 122 6-7g
 • 128 7-8g
 • 134 8-9g
 • 140 9-10g
 • 146 10-11g
 • 152 11-12g
 • 158 12-13g
 • 164 13-14g
 • 170 14-15g
 • 176 15-16g
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Young Boys Linear Colorbock Hooded Fleece е дуксер со капуљача дизајниран за момчиња тинејџери. Плени со својата удобност, функционалност и привлечен спортски дизајн. Подетално

adidas Young Boys Linear Colorbock Hooded Fleece е дуксер со капуљача дизајниран за момчиња тинејџери.

Плени со својата удобност, функционалност и привлечен спортски дизајн.

Стандардниот крој ја следи линијата на телото, овозможувајќи целосна слобода на движење без чувство на напрегање и затегнатост.

Ребрестите делови на ракавите и ременот, како и пространата капуљача, обезбедуваат одлична заштита.

Кенгур џебовите се модерен спортски детал на дуксерот, но тие се и многу практични за ситници кои ги носите со себе или само за да ги загреете рацете кога ви е студено.

Атрактивниот спортски дизајн во три бои и впечатливиот натпис adidas на задната страна го прават овој дуксер посебен и забележлив.

Удобен и мек руно материјал ќе ве стопли и ќе ви даде голема удобност.

Овој дуксер со капуљача е незаменливо парче во гардеробата на вашиот тинејџер.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Дуксер за тинејџери

 • Пространа капуљача

 • Кенгур џеб

 • Состав: 70% памук, 30% полиестер

 • Боја: сива - medium grey heather/legend ink/legend ink

 • Шифра на артикл: GD6323

Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
128 7-8g 128
140 9-10g 140
152 11-12g 152
164 13-14g 164
170 14-15g 170
116 5-6g 116
122 6-7g 122
134 8-9g 134
146 10-11g 146
158 12-13g 158
176 15-16g 176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas Young Boys Linear Colorbock Hooded Fleece е дуксер со капуљача дизајниран за момчиња тинејџери.

Плени со својата удобност, функционалност и привлечен спортски дизајн.

Стандардниот крој ја следи линијата на телото, овозможувајќи целосна слобода на движење без чувство на напрегање и затегнатост.

Ребрестите делови на ракавите и ременот, како и пространата капуљача, обезбедуваат одлична заштита.

Кенгур џебовите се модерен спортски детал на дуксерот, но тие се и многу практични за ситници кои ги носите со себе или само за да ги загреете рацете кога ви е студено.

Атрактивниот спортски дизајн во три бои и впечатливиот натпис adidas на задната страна го прават овој дуксер посебен и забележлив.

Удобен и мек руно материјал ќе ве стопли и ќе ви даде голема удобност.

Овој дуксер со капуљача е незаменливо парче во гардеробата на вашиот тинејџер.

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Дуксер за тинејџери

 • Пространа капуљача

 • Кенгур џеб

 • Состав: 70% памук, 30% полиестер

 • Боја: сива - medium grey heather/legend ink/legend ink

 • Шифра на артикл: GD6323

Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Основна поделба Текстил
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд adidas
Возраст За тинејџери (8-14 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
128 7-8g 128
140 9-10g 140
152 11-12g 152
164 13-14g 164
170 14-15g 170
116 5-6g 116
122 6-7g 122
134 8-9g 134
146 10-11g 146
158 12-13g 158
176 15-16g 176

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер GD5623
2.162 ДЕН
Заштеда 30%
3.088 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер GE0644
adidas B MH BOS FZ FL е детски дуксер за момчиња со капуљача. Класичниот дизајн го пра...
1.812 ДЕН
Заштеда 35%
2.788 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер GD6331
1.742 ДЕН
Заштеда 30%
2.488 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""