Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
NIKE Zoom Vapor 15 Academy
Детски патики за фудбал
Код на производ:
(DJ5619-780)
NIKE

NIKE Zoom Vapor 15 Academy

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Цена со попуст
4.131 ДЕН
Заштеда: 459 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 23.5
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Zoom Vapor 15 Academy се детски патики за тинејџери за фудбал, дизајнирани за игра во затворен простор или на улица. Нивниот дизајн отиде подалеку со своите иновативни перформанси и носи врвен дизајн и функционалност. Овие патики се одликуваат со плиток профил, класичен начин на врзување и Nike лого кое јасно зборува за вашата посветеност. Врвниот материјал нежно го обвиткува стпалото, а во исто време ви ја обезбедува и потребната цврстина, така што контролата врз топката ќе ви биде никогаш полесна. Микро текстурата од пети до прсти ви обезбедува допир кој ви е потребен за креативност при големи брзини. Овие патикисе дизајнирани за фудбал и за да ви овозможат својот талент и креативност да ги покажете во текот на натпреварите.Спецификација: Детски патики за тинејџери – за фудбал Nike лого Плиток профил Врвки Микро текстура Гумен ѓон.
Подетално

Nike Mercurial Zoom Vapor 15 Academy се детски патики за тинејџери за фудбал, дизајнирани за игра во затворен простор или на улица. Нивниот дизајн отиде подалеку со своите иновативни перформанси и носи врвен дизајн и функционалност. Овие патики се одликуваат со плиток профил, класичен начин на врзување и Nike лого кое јасно зборува за вашата посветеност. Врвниот материјал нежно го обвиткува стпалото, а во исто време ви ја обезбедува и потребната цврстина, така што контролата врз топката ќе ви биде никогаш полесна. Микро текстурата од пети до прсти ви обезбедува допир кој ви е потребен за креативност при големи брзини. Овие патикисе дизајнирани за фудбал и за да ви овозможат својот талент и креативност да ги покажете во текот на натпреварите.
Спецификација:

 • Детски патики за тинејџери – за фудбал
 • Nike лого
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Микро текстура
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Деца-момчиња
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 23.5
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош