Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC
Машки патики за фудбал
Код на производ:
(DJ5962-780)
NIKE

NIKE Mercurial Superfly 9 Club IC

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
4.890 ДЕН
Моментална цена
4.890 ДЕН
Моментална цена
4.890 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Mercurial Superfly 9 Club IC се врвни машки патики, дизајнирани за играње во затворен простор. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, кој влева страв кај противниците, тие комбинираат и супериорен дизајн и функционалност. Главниот, синтетички горен дел има текстурирана шара за подобра контрола на топката при дриблинг при големи брзини. Удобната постава ја обвиткува вашата нога за совршено чувство. Конусните крампони обезбедуваат одлично прилепување на површина, дури и на малку влажен терен. Експресивна графика на ѓонот овозможува да го покажете вашиот внатрешен потенцијал. Овие функционални Nike патики ќе ја ослободат вашата креативност, ќе овозможат совршена контрола над топката и на тој начин ќе го сменат текот на натпреварот. Спецификација: Машки патики за фудбал/футсал Врвки Синтетички материјал во горниот дел Експресивна графика на ѓонот.
Подетално

Nike Mercurial Superfly 9 Club IC се врвни машки патики, дизајнирани за играње во затворен простор. Покрај тоа што обезбедуваат експлозивност и брзина на теренот, кој влева страв кај противниците, тие комбинираат и супериорен дизајн и функционалност. Главниот, синтетички горен дел има текстурирана шара за подобра контрола на топката при дриблинг при големи брзини. Удобната постава ја обвиткува вашата нога за совршено чувство. Конусните крампони обезбедуваат одлично прилепување на површина, дури и на малку влажен терен. Експресивна графика на ѓонот овозможува да го покажете вашиот внатрешен потенцијал. Овие функционални Nike патики ќе ја ослободат вашата креативност, ќе овозможат совршена контрола над топката и на тој начин ќе го сменат текот на натпреварот.
Спецификација:

 • Машки патики за фудбал/футсал
 • Врвки
 • Синтетички материјал во горниот дел
 • Експресивна графика на ѓонот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош