Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
adidas Duramo Sl
Детски патики
Код на производ:
(FX7307)
adidas

adidas Duramo Sl

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
2.788 ДЕН
Моментална цена
2.788 ДЕН
Цена со попуст
2.091 ДЕН
Заштеда: 697 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DURAMO SL се унисекс детски патики за трчање за активни деца кои не престануваат да се движат во текот на денот. Повеќенаменската функционалност е нивниот посебен квалитет, што значи дека се погодни за трчање како и за други прилики. Тие се многу удобни и лесни, а меките перничиња ќе им донесат вистинска удобност. Горниот дел на патиките е изработен од синтетика и текстил, а неговата мрежеста текстура овозможува оптимална циркулација на воздухот. Гумениот ѓон е отпорен на абење и добро се прилепува на различни површини. Овие патики се вистинскиот избор за сите оние деца на кои спортскиот начин на живот им е дел од нивното секојдневие. Доколку сакате да ги насочите кон спортски живот и трчање, DURAMO SL унисекс детските патики за трчање се вистинските патики за нив. Спецификација: Меки перничиња во средниот ѓон Среден ѓон од Lightmotion пена Текстилен и синтетички горен дел изработен од Primeknit материјал Гумен ѓон OrthoLite влошка Врвки Боја: црна, бела Код на производ: FX7307.
Подетално

adidas DURAMO SL се унисекс детски патики за трчање за активни деца кои не престануваат да се движат во текот на денот. Повеќенаменската функционалност е нивниот посебен квалитет, што значи дека се погодни за трчање како и за други прилики. Тие се многу удобни и лесни, а меките перничиња ќе им донесат вистинска удобност. Горниот дел на патиките е изработен од синтетика и текстил, а неговата мрежеста текстура овозможува оптимална циркулација на воздухот. Гумениот ѓон е отпорен на абење и добро се прилепува на различни површини. Овие патики се вистинскиот избор за сите оние деца на кои спортскиот начин на живот им е дел од нивното секојдневие. Доколку сакате да ги насочите кон спортски живот и трчање, DURAMO SL унисекс детските патики за трчање се вистинските патики за нив.
Спецификација:

 • Меки перничиња во средниот ѓон
 • Среден ѓон од Lightmotion пена
 • Текстилен и синтетички горен дел изработен од Primeknit материјал
 • Гумен ѓон
 • OrthoLite влошка
 • Врвки
 • Боја: црна, бела
 • Код на производ: FX7307

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  10K 28 16.6
  10-K 28.5 17
  11K 29 17.4
  11-K 30 17.8
  12K 30.5 18.3
  12-K 31 18.7
  13K 31.5 19.1
  13-K 32 19.5
  1 33 20
  1- 33.5 20.4
  2 34 20.8
  2- 35 21.2
  3 35.5 21.6
  3- 36 22.1
  4 36 2/3 22.5
  4- 37 1/3 22.9
  5 38 23.3
  5- 38 2/3 23.8
  6 39 1/3 24.2
  6- 40 24.6
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош