Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

PG 5
PG 5
PG 5
PG 5
PG 5
PG 5
PG 5
PG 5
PG 5
PG 5
Патики за кошарка за возрасни
Код на производ:
(CW3143-600)
NIKE

PG 5

Ви ги претставуваме најновите модели од нашата понуда. Погледнете ги сите достапни големини и бои.

Со купување на кој било производ на Sport Vision online shop во вредност над 3960 денари, добивате подарок ваучер од 700 денари! Додадете ги вашите омилени производи во кошничката и ќе ве чекаат дополнителни 700 денари попуст за следно купување. Ваучерите важат до 20 септември. Погледнете ја целата понуда ТУКА.

Претходна цена
8.190 ДЕН
Моментална Цена
8.190 ДЕН
Моментална Цена
8.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Paul George  5 се машки кошаркарски патики инспирирани од совршената игра на Paul George. Тие се привлечни и многу удобни. Горниот дел е изработен од вистинска и синтетичка кожа, што гарантира удобност и издржливост на патиките. Средниот ѓон со единицата Air Zoom Strobel по должина на целото стапало го омекнува секој чекор и им дава на нозете дополнителна енергија на кошаркарскиот терен. Во случај на ненадејна промена на насоката, гумениот ѓон со текстура обезбедува стабилна поддршка. Играјте врвна игра во овие квалитетни машки кошаркарски патики со логото на легендата на кошарката. Спецификации: Машки кошаркарски патики Горен дел со мрежа и детали од кожа Плишана обвивка околу глуждовите Nike Air Zoom Strobel воздушна единица Код на производ: CW3143-600 .
Подетално

Nike Paul George  5 се машки кошаркарски патики инспирирани од совршената игра на Paul George.

Тие се привлечни и многу удобни.

Горниот дел е изработен од вистинска и синтетичка кожа, што гарантира удобност и издржливост на патиките.

Средниот ѓон со единицата Air Zoom Strobel по должина на целото стапало го омекнува секој чекор и им дава на нозете дополнителна енергија на кошаркарскиот терен.

Во случај на ненадејна промена на насоката, гумениот ѓон со текстура обезбедува стабилна поддршка.

Играјте врвна игра во овие квалитетни машки кошаркарски патики со логото на легендата на кошарката.

Спецификации:

 • Машки кошаркарски патики
 • Горен дел со мрежа и детали од кожа
 • Плишана обвивка околу глуждовите
 • Nike Air Zoom Strobel воздушна единица
 • Код на производ: CW3143-600
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Paul George  5 се машки кошаркарски патики инспирирани од совршената игра на Paul George.

Тие се привлечни и многу удобни.

Горниот дел е изработен од вистинска и синтетичка кожа, што гарантира удобност и издржливост на патиките.

Средниот ѓон со единицата Air Zoom Strobel по должина на целото стапало го омекнува секој чекор и им дава на нозете дополнителна енергија на кошаркарскиот терен.

Во случај на ненадејна промена на насоката, гумениот ѓон со текстура обезбедува стабилна поддршка.

Играјте врвна игра во овие квалитетни машки кошаркарски патики со логото на легендата на кошарката.

Спецификации:

 • Машки кошаркарски патики
 • Горен дел со мрежа и детали од кожа
 • Плишана обвивка околу глуждовите
 • Nike Air Zoom Strobel воздушна единица
 • Код на производ: CW3143-600
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Unisex
Намена Кошарка
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош