Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
DURAMO SL
Машки патики
Код на производ:
(FY6681)
adidas

DURAMO SL

Претходна цена
3.388 ДЕН
Моментална Цена
3.388 ДЕН
Моментална Цена
3.388 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14- 14-
 • 15 15
 • 6 39.5
 • 6- 40
 • 7 40.5
 • 7- 41.5
 • 8 42
 • 8- 42.5
 • 9 43.5
 • 9- 44
 • 10 44.5
 • 10- 45.5
 • 11 46
 • 11- 46.5
 • 12 47.5
 • 12- 47.5
 • 13 48.5
 • 13- 49.5
 • 14 50
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа. Тие се многу лесни и овозможуваат голема удобност. Подетално

adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа.

Тие се многу лесни и овозможуваат голема удобност.

Тие се карактеризираат со издржлива мрежа што овозможува циркулација на воздухот, но и модерни детали кои внесуваат елеганција во вашиот спортски стил.

Горниот дел е дизајниран за да овозможи слободно движење на стапалото при странични поместувања и постојани промени на брзината.

Технологијата Lightmotion на средниот ѓон го омекнува секој допир на стапалото со површината, обезбедувајќи совршена удобност, додека издржливиот ѓон Adiwear ви овозможува да ги носите овие патики подолго време.

Благодарение на внатрешната влошка OrthoLite®, ќе уживате во совршен комфор и врвни перформанси.

Спецификации:

 • Машки патики за трчање
 • Мрежа со модерни детали
 • Обложување со текстил
 • Издржлив ѓон Adiwear
 • Lightmotion технологија на средниот ѓон
 • Влошка OrthoLite®
 • Боја: сина
 • Шифра на артикл: FY6681
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14-
15
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
13
13-
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas DURAMO SL се машки патики за трчање кои се погодни за кардио и тренинг во теретана или во природа.

Тие се многу лесни и овозможуваат голема удобност.

Тие се карактеризираат со издржлива мрежа што овозможува циркулација на воздухот, но и модерни детали кои внесуваат елеганција во вашиот спортски стил.

Горниот дел е дизајниран за да овозможи слободно движење на стапалото при странични поместувања и постојани промени на брзината.

Технологијата Lightmotion на средниот ѓон го омекнува секој допир на стапалото со површината, обезбедувајќи совршена удобност, додека издржливиот ѓон Adiwear ви овозможува да ги носите овие патики подолго време.

Благодарение на внатрешната влошка OrthoLite®, ќе уживате во совршен комфор и врвни перформанси.

Спецификации:

 • Машки патики за трчање
 • Мрежа со модерни детали
 • Обложување со текстил
 • Издржлив ѓон Adiwear
 • Lightmotion технологија на средниот ѓон
 • Влошка OrthoLite®
 • Боја: сина
 • Шифра на артикл: FY6681
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14-
15
6
6-
7
7-
8
8-
9
9-
10
10-
11
11-
12
12-
13
13-
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FW0804
Каде и да одите, облечете ги патиките за трчање Adidas X9000L2 M и не заборавајте да уж...
6.188 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FY8976
аdidas GALAXAR RUN SHOES се машки патики за трчање кои ќе ви дадат стабилност и брзина ...
4.888 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FY9580
Облечете ги машките патики за трчање adidas RESPONSE RUN кои ќе ви овозможат целодневна...
3.988 ДЕН
Помош
string(0) ""
string(0) ""