за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

Пребарај ја страната
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
adidas Terrex Agravic Speed
Код на производ: IG8017
adidas

adidas Terrex Agravic Speed

Код на производ: IG8017
Код на производителот: LYS90
adidas Terrex Agravic Speed се машки патики за трчање со кои ќе уживате во суви стапала и супер лесно чувство додека се движите кон патеката и назад. Модерни и функционални патики за сите љубители на природата и trail трчањето. Својот перформанс ќе го прикажат и на карпести падини и на шумски патеки. Горниот дел што дише ги држи нежно вашите стапала, но во исто време доволно цврсто. Незарабените преклопи обезбедуваат отпорност на триење и заштита. LightstrikePro технологијата на средниот ѓон обезбедува одлична реакција, поттикнувајќи ја брзината и агилноста на нерамен терен. Рефлексивните елементи ве прават забележливи дури и кога видливоста е намалена. Continental™ гумениот ѓон обезбедува сигурно држење и на влажни и на суви површини. Тие се направени од комбинација на рециклирани и обновливи материјали. Спецификација: Машки патики за трчање Плиток профил Со врзување Горен дел кој дише LightstrikePro технологија Рефлектирачки елементи Continental™ гумен ѓон Незарабени преклопи.

Без разлика дали сте во теретана, на патека или едноставно уживате во опуштен, спортски стил, новата колекција ви носи совршен баланс на удобност и функционалност. Од обувки до облека и опрема, најновите модели се дизајнирани со фокус на квалитетни материјали, енергични бои и детали, за да ви дадат чувство на удобност и најдобри перформанси во секоја прилика.

11.088 ДЕН
11.088 ДЕН
9.979 ДЕН
Заштеда: 1.109 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 7- 41 1/3 26
 • 8 42 26.5
 • 8- 42 2/3 27
 • 9 43 1/3 27.5
 • 9- 44 28
 • 10 44 2/3 28.5
 • 10- 45 1/3 29
 • 11 46 29.5
Изберете ја количината: 1 Kom
2
1
Потребно е да ја изберете саканата големина!
Зачувајте во листата на желби

Производот може да се врати во рок од 15 денa

 Доставата е бесплатна за нарачки над 2990 ден

Зачувајте во листата на желби

adidas Terrex Agravic Speed се машки патики за трчање со кои ќе уживате во суви стапала и супер лесно чувство додека се движите кон патеката и назад. Модерни и функционални патики за сите љубители на природата и trail трчањето. Својот перформанс ќе го прикажат и на карпести падини и на шумски патеки. Горниот дел што дише ги држи нежно вашите стапала, но во исто време доволно цврсто. Незарабените преклопи обезбедуваат отпорност на триење и заштита. LightstrikePro технологијата на средниот ѓон обезбедува одлична реакција, поттикнувајќи ја брзината и агилноста на нерамен терен. Рефлексивните елементи ве прават забележливи дури и кога видливоста е намалена. Continental™ гумениот ѓон обезбедува сигурно држење и на влажни и на суви површини. Тие се направени од комбинација на рециклирани и обновливи материјали. Спецификација:

 • Машки патики за трчање
 • Плиток профил
 • Со врзување
 • Горен дел кој дише
 • LightstrikePro технологија
 • Рефлектирачки елементи
 • Continental™ гумен ѓон
 • Незарабени преклопи

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд adidas
  Возраст За возрасни
  Колекција Performance
  Во моментов нема коментари

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Патики IG3336
  7.988 ДЕН
  Додај во кошничка
  adidas Terrex Agravic Speed
  Патики
  adidas Terrex Agravic Speed