Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
NIKE DOWNSHIFTER 10
Машки патики
Код на производ:
(CI9981-004)
NIKE

NIKE DOWNSHIFTER 10

Уживајте во тренинг или пролетни дружби во најудобните модели од Sport Vision! Едноставни и функционални кроеви, најквалитетни материјали и инспиративни колекции ни носат супер модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

НЕ ГО ПРОПУШТAЈТЕ НАЈДОБРИОТ SHOPPING
Изберете ги вашите омилени модели, додадете ги во кошничка и ќе ве чека дополнителен попуст од 20% на новата колекција. Акцијата важи само вечерва од 19:00 до 24:00 часот. Попустот се пресметува директно во кошничка.

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална Цена
4.090 ДЕН
Моментална Цена
4.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49
 • 15 49.5
 • 5.5 5.5
 • 6 38,5
 • 6.5 39
 • 7 40
 • 7.5 40.5
 • 8 41
 • 8.5 42
 • 9 42.5
 • 9.5 43
 • 10 44
 • 10.5 44.5
 • 11 45
 • 11.5 45.5
 • 12 46
 • 12.5 47
 • 13 47.5
 • 13.5 48
 • 14 48.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Downshifter 10 се машки патики за трчање кои обезбедуваат максимална стабилност и удобност на патеката. Вашата нога останува стабилна благодарение на еластичните врвки и дополнителните странични засилувања. Подетално

Nike Downshifter 10 се машки патики за трчање кои обезбедуваат максимална стабилност и удобност на патеката.

Вашата нога останува стабилна благодарение на еластичните врвки и дополнителните странични засилувања.

Горниот дел е изработен од ултра лесна мрежа која што овозможува флексибилност и вентилација на стапалата.

Овие патики имаат пена во средниот ѓон која што гарантира целосен комфор и обновување на енергијата за време на интензивно трчање.

Гумениот ѓон се прилагодува во контакт со земјата.

Спецификации:

 • Лесен материјал од мрежа во горниот дел
 • Прилагодлив и квалитетен гумен ѓон
 • Филонска пена во средниот ѓон
 • Боја: црна / бела
 • Шифра на артикл: CI9981-004
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5
15
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
10.5
11
11.5
12
12.5
13
13.5
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Downshifter 10 се машки патики за трчање кои обезбедуваат максимална стабилност и удобност на патеката.

Вашата нога останува стабилна благодарение на еластичните врвки и дополнителните странични засилувања.

Горниот дел е изработен од ултра лесна мрежа која што овозможува флексибилност и вентилација на стапалата.

Овие патики имаат пена во средниот ѓон која што гарантира целосен комфор и обновување на енергијата за време на интензивно трчање.

Гумениот ѓон се прилагодува во контакт со земјата.

Спецификации:

 • Лесен материјал од мрежа во горниот дел
 • Прилагодлив и квалитетен гумен ѓон
 • Филонска пена во средниот ѓон
 • Боја: црна / бела
 • Шифра на артикл: CI9981-004
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5
15
5.5
6
6.5
7
7.5
8
8.5
9
9.5
10
10.5
11
11.5
12
12.5
13
13.5
14

Остави коментар

Trenutno nema komentara
Помош