Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
COLUMBIA Wild Card™ Ii
Машка јакна
Код на производ:
(2008061858)
COLUMBIA

COLUMBIA Wild Card™ Ii

Претходна цена
21.090 ДЕН
Моментална цена
21.090 ДЕН
Моментална цена
21.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Columbia Wild Card™ II е женска пердувеста јакна за скијање. Има водоотпорна и прозрачна завршна обработка Omni-Tech™ која ќе ви овозможи целодневна сувост, а полнењето со пердуви од 550 единици за полнење е тука за да ви обезбеди пријатна топлина во текот на денот. Нејзината технологија Omni-Heat™ се состои од терморефлективна шема која ја задржува топлината на вашето тело. Прилагодливиот внатрешен ремен и голем број додатоци ќе ве подготват за цел ден на планина. Елегантната силуета и интересните комбинации на бои изгледаат одлично и на скијачките патеки и во градот. Спецификација: Женска пердувеста јакна за скијање Omni-Tech™ водоотпорна и прозрачна технологија Omni-Heat™ облога што рефлектира топлина Конструкција на топлинска заптивка Полнење на 550 пердуви за полнење Прилагодлива капа, која можете да ја отстраните Капа компатибилен со шлем Патент покриена со PU материјал Прилагодлив внатрешен појас за заштита од снег и студ Џебови со патент за ски карта и очила Внатрешен џеб со патент Прилагодливи манжетни на ракавите Издолжени манжетни со отвор за палецот Прилагодлив отвор на дното Материјал: 100% полиестер Материјал за полнење: 550 Fill Power пердуви, RDS сертифициран.
Подетално

Columbia Wild Card™ II е женска пердувеста јакна за скијање. Има водоотпорна и прозрачна завршна обработка Omni-Tech™ која ќе ви овозможи целодневна сувост, а полнењето со пердуви од 550 единици за полнење е тука за да ви обезбеди пријатна топлина во текот на денот. Нејзината технологија Omni-Heat™ се состои од терморефлективна шема која ја задржува топлината на вашето тело. Прилагодливиот внатрешен ремен и голем број додатоци ќе ве подготват за цел ден на планина. Елегантната силуета и интересните комбинации на бои изгледаат одлично и на скијачките патеки и во градот.
Спецификација:

 • Женска пердувеста јакна за скијање
 • Omni-Tech™ водоотпорна и прозрачна технологија
 • Omni-Heat™ облога што рефлектира топлина
 • Конструкција на топлинска заптивка
 • Полнење на 550 пердуви за полнење
 • Прилагодлива капа, која можете да ја отстраните
 • Капа компатибилен со шлем
 • Патент покриена со PU материјал
 • Прилагодлив внатрешен појас за заштита од снег и студ
 • Џебови со патент за ски карта и очила
 • Внатрешен џеб со патент
 • Прилагодливи манжетни на ракавите
 • Издолжени манжетни со отвор за палецот
 • Прилагодлив отвор на дното
 • Материјал: 100% полиестер
 • Материјал за полнење: 550 Fill Power пердуви, RDS сертифициран

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Машки
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош