Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Icon
NIKE Sportswear Icon
NIKE Sportswear Icon
NIKE Sportswear Icon
Детски дуксер
Код на производ:
(DV9374-010)
NIKE

NIKE Sportswear Icon

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Icon е lifestyle дуксер за девојчиња. Обезбедете си удобност и дозволете овој пријатен и топол дуксер да ве прегрне и да ви ја даде потребната топлина во студените зимски денови. Лежерниот и широк крој зрачи со опуштен стил, а вие ќе изгледате одлично. Станува збор за колекција која одговара на секој тип на тело и воедно остава доволно простор за непречено движење и удобност. Спецификација: Дуксер за девојчиња Широк крој Еластилни делови на ракавите Машинско перење Состав: 80% памук, 20% полиестер .
Подетално

Nike Sportswear Icon е lifestyle дуксер за девојчиња. Обезбедете си удобност и дозволете овој пријатен и топол дуксер да ве прегрне и да ви ја даде потребната топлина во студените зимски денови. Лежерниот и широк крој зрачи со опуштен стил, а вие ќе изгледате одлично. Станува збор за колекција која одговара на секој тип на тело и воедно остава доволно простор за непречено движење и удобност.
Спецификација:

 • Дуксер за девојчиња
 • Широк крој
 • Еластилни делови на ракавите
 • Машинско перење
 • Состав: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош