Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket
Женска јакна
Код на производ:
(1909971466)
COLUMBIA

COLUMBIA Abbott Peak™ Insulated Jacket

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
11.590 ДЕН
Моментална цена
11.590 ДЕН
Моментална цена
11.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Женската скијачка јакна Columbia Abbott Peak™ е исто толку впечатлива, толку и функционална. Благодарение на облогата Omni-Heat™ што ја рефлектира и одржува телесната температура и полнењето на светлината Thermarator™, студот не може да ви направи ништо во оваа јакна. Надворешниот слој на јакната е водоотпорен, а нејзиниот подолг заден крај ви дава одлична покриеност и ја истакнува вашата женственост. Целосно функционална, оваа јакна има се што ви треба на патеките, од ски карта и џеб за очила, до прилагодлива капа, манжетни и рабови, до еластичен внатрешен појас што го задржува студениот воздух и снегот над половината. Спецификација: Женска јакна за скијање Omni-Heat™ облога Водоотпорен материјал Thermarator™ полнење Подолг заден дел Џебови со патент за ски карта и очила Странични и внатрешни џебови со патент Прилагодлива капа Долниот отвор прилагодлив со јамка Прилагодливи манжетни и продолжени манжетни со отвор за палецот Прилагодлива внатрешна лента за половината Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Женската скијачка јакна Columbia Abbott Peak™ е исто толку впечатлива, толку и функционална. Благодарение на облогата Omni-Heat™ што ја рефлектира и одржува телесната температура и полнењето на светлината Thermarator™, студот не може да ви направи ништо во оваа јакна. Надворешниот слој на јакната е водоотпорен, а нејзиниот подолг заден крај ви дава одлична покриеност и ја истакнува вашата женственост. Целосно функционална, оваа јакна има се што ви треба на патеките, од ски карта и џеб за очила, до прилагодлива капа, манжетни и рабови, до еластичен внатрешен појас што го задржува студениот воздух и снегот над половината. Спецификација:

 • Женска јакна за скијање
 • Omni-Heat™ облога
 • Водоотпорен материјал
 • Thermarator™ полнење
 • Подолг заден дел
 • Џебови со патент за ски карта и очила
 • Странични и внатрешни џебови со патент
 • Прилагодлива капа
 • Долниот отвор прилагодлив со јамка
 • Прилагодливи манжетни и продолжени манжетни со отвор за палецот
 • Прилагодлива внатрешна лента за половината
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Outdoor
  Бренд COLUMBIA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош