Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
ICEPEAK Electra
Женска јакна
Код на производ:
(53203599I-980)
ICEPEAK

ICEPEAK Electra

Претходна цена
11.490 ДЕН
Моментална цена
11.490 ДЕН
Цена со попуст
8.043 ДЕН
Заштеда: 3.447 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 18 18
 • 20 20
 • 22 22
 • 24 24
 • 26 26
 • 28 28
 • 30 30
 • 32 32
 • 34 XS
 • 36 S
 • 38 M
 • 40 L
 • 42 XL
 • 44 2XL
 • 46 3XL
 • 48 4XL
 • 50 50
 • 52 52
 • 54 54
 • 56 56
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK ELECTRA е женска скијачка јакна со капа за студените зимски денови. Изработен е од два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал, а посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S EXTREME, што значи дека е погоден за активни луѓе, дури и при екстремни временски услови. Сакото е функционално во секоја ситуација, без разлика на временските услови. Водоотпорен, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Направен од материјал за истегнување во 2 насоки, кој ви овозможува целосна слобода на движење за време на спортски активности. Капата што се откачува е прилагодлива, како и долниот раб и крајот на ракавите. Вештачкото крзно може да се отстрани. Има фиксна снежна бариера со силиконска антилизгачка лента, има џеб за ски карта. Сите џебови имаат патенти. Спецификација: Женска јакна за скијање Висока јака Капа што се откачува Полнети со имитација на паперје Отстранливо вештачко крзно Џебови со патент Состав: 100% полиестер.
Подетално

ICEPEAK ELECTRA е женска скијачка јакна со капа за студените зимски денови. Изработен е од два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал, а посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S EXTREME, што значи дека е погоден за активни луѓе, дури и при екстремни временски услови. Сакото е функционално во секоја ситуација, без разлика на временските услови. Водоотпорен, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Направен од материјал за истегнување во 2 насоки, кој ви овозможува целосна слобода на движење за време на спортски активности. Капата што се откачува е прилагодлива, како и долниот раб и крајот на ракавите. Вештачкото крзно може да се отстрани. Има фиксна снежна бариера со силиконска антилизгачка лента, има џеб за ски карта. Сите џебови имаат патенти.
Спецификација:

 • Женска јакна за скијање
 • Висока јака
 • Капа што се откачува
 • Полнети со имитација на паперје
 • Отстранливо вештачко крзно
 • Џебови со патент
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Женски
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  18
  20
  22
  24
  26
  28
  30
  32
  34 XS
  36 S
  38 M
  40 L
  42 XL
  44 2XL
  46 3XL
  48 4XL
  50
  52
  54
  56
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош