Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Jian
Детска јакна
Код на производ:
(50103564I-335)
ICEPEAK

ICEPEAK Jian

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Цена со попуст
4.312 ДЕН
Заштеда: 1.078 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 9-12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK JIAN е детска скијачка јакна со капа за помали момчиња. Изработен е од полиестер и ќе го придружува секој активен ден на девојката во студените зимски денови. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S ACTIVE, што значи дека е погоден и за поинтензивни и за порелаксирани активности. Јакната е водоотпорна, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Има отстранлива капа и фиксна снежна бариера. Џебовите со патент ќе содржат се што ви треба. Оваа функционална детска јакна може да се продолжи како што детето расте, а со тоа да се продолжи корисниот век на производот. Спецификација: Детска скијачка јакна за помлади момчиња Висока јака Капа што се откачува Целосна патент Водоотпорна Џебови со патент Состав: 100% полиестер.
Подетално

ICEPEAK JIAN е детска скијачка јакна со капа за помали момчиња. Изработен е од полиестер и ќе го придружува секој активен ден на девојката во студените зимски денови. Посебно внимание е посветено на дизајнот на овој артикал A.V.S ACTIVE, што значи дека е погоден и за поинтензивни и за порелаксирани активности. Јакната е водоотпорна, што значи дека материјалот е обработен за да одбие вода без употреба на PFC. Има отстранлива капа и фиксна снежна бариера. Џебовите со патент ќе содржат се што ви треба. Оваа функционална детска јакна може да се продолжи како што детето расте, а со тоа да се продолжи корисниот век на производот.
Спецификација:

 • Детска скијачка јакна за помлади момчиња
 • Висока јака
 • Капа што се откачува
 • Целосна патент
 • Водоотпорна
 • Џебови со патент
 • Состав: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 9-12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 50101670I-630
  3.672 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:4
  Јакна 50101670I-390
  3.672 ДЕН
  Заштеда 20%
  4.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50100553I-636
  3.003 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.290 ДЕН
  Помош