Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Kemah
Детска јакна
Код на производ:
(50008588I-689)
ICEPEAK

ICEPEAK Kemah

Претходна цена
6.690 ДЕН
Моментална цена
6.690 ДЕН
Цена со попуст
5.352 ДЕН
Заштеда: 1.338 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 9-12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
ICEPEAK KEMAH е детска outdoor јакна за тинејџерки, идеална за пешачење и градски улици. Функционална, универзална јакна исполнета со имитација на паперје која ќе ви го исполни секој ден со пријатност и удобност. Јакната е во два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал и штити од вода и ветер. Капуљачата е прилагодлива и се вади, има и вештачко крзно кое исто така може да се извади доколку е потребно. Рацете ќе ви бидат повеќе од пријатно топли, бидејќи во џебовите има грејна подлога. Оваа јакна е направена во согласност со прописите за безбедност на децата. Добијте ја вашата дневна доза на стил и удобност на ICEPEAK со оваа функционална outdoor јакна. Спецификација:Outdoor детска јакна за тинејџеркиДобра покриеностСостав: 100% полиестерЛого на ICEPEAKПолнети со имитација на паперјеГрејна подлога во џебовите.
Подетално

ICEPEAK KEMAH е детска outdoor јакна за тинејџерки, идеална за пешачење и градски улици. Функционална, универзална јакна исполнета со имитација на паперје која ќе ви го исполни секој ден со пријатност и удобност. Јакната е во два слоја, водоотпорната мембрана е залепена со мултифункционален материјал и штити од вода и ветер. Капуљачата е прилагодлива и се вади, има и вештачко крзно кое исто така може да се извади доколку е потребно. Рацете ќе ви бидат повеќе од пријатно топли, бидејќи во џебовите има грејна подлога. Оваа јакна е направена во согласност со прописите за безбедност на децата. Добијте ја вашата дневна доза на стил и удобност на ICEPEAK со оваа функционална outdoor јакна.
Спецификација:

 • Outdoor детска јакна за тинејџерки
 • Добра покриеност
 • Состав: 100% полиестер
 • Лого на ICEPEAK
 • Полнети со имитација на паперје
 • Грејна подлога во џебовите

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Outdoor
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 9-12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50004501I-990
  5.512 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50008588I-220
  5.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.690 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 50000501I-335
  4.392 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.490 ДЕН
  Помош