Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

ICEPEAK Louan
ICEPEAK Louan
ICEPEAK Louan
ICEPEAK Louan
ICEPEAK Louan
ICEPEAK Louan
ICEPEAK Louan
ICEPEAK Louan
Детска јакна
Код на производ:
(50044568I-270)
ICEPEAK

ICEPEAK Louan

Претходна цена
6.590 ДЕН
Моментална цена
6.590 ДЕН
Цена со попуст
5.272 ДЕН
Заштеда: 1.318 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 62
 • 68 68
 • 74 74
 • 80 80
 • 86 9-12м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 134
 • 140 9-10г.
 • 146 146
 • 152 11-12г.
 • 158 158
 • 164 13-14г.
 • 170 170
 • 176 14-15г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Icepeak Louan е скијачка јакна за поголеми девојчиња. Изработен е од двослојна ткаенина со водоотпорна мембрана (5.000 мм.). Нејзиното дишење е 5.000 g\m2\24h. Сите шевови се залепени за да ја направат оваа јакна совршено водоотпорна. Нејзините детали и заштитните материјали го прават функционален во секоја ситуација, без оглед на временските услови. Капата е прилагодлива и има облога од вештачко крзно што можете да ја отстраните. Два рачни џебови се топло наредени. На ракавот има џеб со карта за скијање и долниот отвор е прилагодлив. Спецификација:Ски јакна за тинејџеркиДвослоен материјалТопло полнењеПрилагодлива капа со вештачко крзноДишење 5.000 g\m2\24hВодоотпорност 5.000 mmПрилагодлив отвор на днотоМатеријал: 100% полиестер.
Подетално

Icepeak Louan е скијачка јакна за поголеми девојчиња. Изработен е од двослојна ткаенина со водоотпорна мембрана (5.000 мм.). Нејзиното дишење е 5.000 g\m2\24h. Сите шевови се залепени за да ја направат оваа јакна совршено водоотпорна. Нејзините детали и заштитните материјали го прават функционален во секоја ситуација, без оглед на временските услови. Капата е прилагодлива и има облога од вештачко крзно што можете да ја отстраните. Два рачни џебови се топло наредени. На ракавот има џеб со карта за скијање и долниот отвор е прилагодлив.
Спецификација:

 • Ски јакна за тинејџерки
 • Двослоен материјал
 • Топло полнење
 • Прилагодлива капа со вештачко крзно
 • Дишење 5.000 g\m2\24h
 • Водоотпорност 5.000 mm
 • Прилагодлив отвор на дното
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Скијање
  Бренд ICEPEAK
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62
  68
  74
  80
  86 9-12м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134
  140 9-10г.
  146
  152 11-12г.
  158
  164 13-14г.
  170
  176 14-15г.
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 50034553I-620
  5.192 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 50042512I-990
  5.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Јакна 50042512I-980
  5.272 ДЕН
  Заштеда 20%
  6.590 ДЕН
  Помош