Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Basic Poly
NIKE Jordan Basic Poly
NIKE Jordan Basic Poly
NIKE Jordan Basic Poly
NIKE Jordan Basic Poly
NIKE Jordan Basic Poly
Детска јакна
Код на производ:
(95B657-023)
NIKE

NIKE Jordan Basic Poly

Претходна цена
5.590 ДЕН
Моментална цена
5.590 ДЕН
Цена со попуст
4.472 ДЕН
Заштеда: 1.118 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
NIKE JORDAN BASIC POLY е lifestyle детска јакна со качулка за помали момчиња. Одлично решение за вашите момчиња во влажни, постудени денови. Мазната, лесна и сјајна ткаенина со водоотпорна обвивка им помага на децата да останат суви, за да можат да играат надвор без оглед на временските услови. Пријатната и удобна јакна е изработена од полиестер, а синтетичката изолација и облогата од руно ја прават оваа јакна прилично топла. Има два странични џебови и лого Jumpman на градите. Дозволете вашите момчиња да ја почувствуваат пријатноста и удобноста што ја заслужуваат уште од мали нозе во оваа функционална JORDAN јакна со капуљача. Спецификација:Јакна со капуљача за момчињаСостав: 100% полиестерЛого на JumpmanПостава од руноПатента по целата должина Водоотпорен слојДва странични џебови.
Подетално

NIKE JORDAN BASIC POLY е lifestyle детска јакна со качулка за помали момчиња. Одлично решение за вашите момчиња во влажни, постудени денови. Мазната, лесна и сјајна ткаенина со водоотпорна обвивка им помага на децата да останат суви, за да можат да играат надвор без оглед на временските услови. Пријатната и удобна јакна е изработена од полиестер, а синтетичката изолација и облогата од руно ја прават оваа јакна прилично топла. Има два странични џебови и лого Jumpman на градите. Дозволете вашите момчиња да ја почувствуваат пријатноста и удобноста што ја заслужуваат уште од мали нозе во оваа функционална JORDAN јакна со капуљача.
Спецификација:

 • Јакна со капуљача за момчиња
 • Состав: 100% полиестер
 • Лого на Jumpman
 • Постава од руно
 • Патента по целата должина
 • Водоотпорен слој
 • Два странични џебови

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 95B657-783
  4.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  5.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 95B402-023
  Prosecna ocena:
  ocene
  2
  ocene
  2
  2.443 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 95B002-042
  4.403 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.290 ДЕН
  Помош