Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
NIKE Sportswear Club
Детски дуксер
Код на производ:
(DC7210-334)
NIKE

NIKE Sportswear Club

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Цена со попуст
2.392 ДЕН
Заштеда: 598 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Club е детски lifestyle дуксер со капуљача за девојчиња, совршен за постудени денови од годината. Тие можат да го усогласат со долен дел тренерки со висок струк за оптимално чувство на топлина. Ткаенината од француски фротир е мека и нежна при допир со кожата. Ребрестите манжетни го спречуваат непотребното поместување на дуксерот и ја задржуваат топлината. Каде и да одат, Nike Sportswear Club детскиот дуксер за девојчиња е секогаш добар избор. Спецификација: Дуксер со капуљача за девојчиња – lifestyle Стандарден крој Прилагодлива капуљача Машинско перење Материјал: 80% памук, 20% полиестер .
Подетално

Nike Sportswear Club е детски lifestyle дуксер со капуљача за девојчиња, совршен за постудени денови од годината. Тие можат да го усогласат со долен дел тренерки со висок струк за оптимално чувство на топлина. Ткаенината од француски фротир е мека и нежна при допир со кожата. Ребрестите манжетни го спречуваат непотребното поместување на дуксерот и ја задржуваат топлината. Каде и да одат, Nike Sportswear Club детскиот дуксер за девојчиња е секогаш добар избор.
Спецификација:

 • Дуксер со капуљача за девојчиња – lifestyle
 • Стандарден крој
 • Прилагодлива капуљача
 • Машинско перење
 • Материјал: 80% памук, 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ8940-072
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер DQ9127-100
  2.472 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.090 ДЕН
  Помош