Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit
Машки тренерки
Код на производ:
(CV1465-010)
NIKE

NIKE Dri-Fit Academy Football Tracksuit

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
6.790 ДЕН
Моментална цена
6.790 ДЕН
Цена со попуст
5.432 ДЕН
Заштеда: 1.358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-FIT Academy Football Tracksuit се машки тренерки за фудбал во кои ќе изгледате подеднакво добро и кога тренирате и кога уживате со вашите пријатели. Дизајнот инспириран од фудбалот ќе ве мотивира да ги освојувате трибините и урбаните градски улици со суптилен спортски стил и модерен комфор. Тренерките се совршен избор за дневни тренинзи, викенд турнири или релаксација после исцрпувачки натпревари. Се состои од дуксер со патент и долен дел со еластичен појас. Технологијата Dri-FIT ја регулира потта и помага да испарува, додека мрежестата постава ве одржува разладени. Еластичниот појас со скриено прилагодување ви овозможува лесно да го прилагодите вклопувањето на тренерката.Спецификација: Standard fitСтранични џебовиЕластичен појас со скриено прилагодувањеDri-FIT технологијаМрежеста поставаСостав: 100% полиестерБоја: црна Код на производ: CV1465-010.
Подетално

Nike Dri-FIT Academy Football Tracksuit се машки тренерки за фудбал во кои ќе изгледате подеднакво добро и кога тренирате и кога уживате со вашите пријатели. Дизајнот инспириран од фудбалот ќе ве мотивира да ги освојувате трибините и урбаните градски улици со суптилен спортски стил и модерен комфор. Тренерките се совршен избор за дневни тренинзи, викенд турнири или релаксација после исцрпувачки натпревари. Се состои од дуксер со патент и долен дел со еластичен појас. Технологијата Dri-FIT ја регулира потта и помага да испарува, додека мрежестата постава ве одржува разладени. Еластичниот појас со скриено прилагодување ви овозможува лесно да го прилагодите вклопувањето на тренерката.
Спецификација:

 • Standard fit
 • Странични џебови
 • Еластичен појас со скриено прилагодување
 • Dri-FIT технологија
 • Мрежеста постава
 • Состав: 100% полиестер
 • Боја: црна
 • Код на производ: CV1465-010

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Тренерка CW6131-013
  Машките фудбалски тренерки Nike Dri-FIT Academy Tracksuit комбинираат функционален дукс...
  3.353 ДЕН
  Заштеда 30%
  4.790 ДЕН
  Помош