Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece
Женски долен дел тренерки
Код на производ:
(DJ6941-010)
NIKE

NIKE Sportswear Collection Essentials Fleece

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Цена со попуст
2.543 ДЕН
Заштеда: 847 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Collection Essentials Fleece се долен дел женски тренерки направени од рециклирани материјали. Францускиот фротир од кој се направени овие долен дел тренерки е многу удобен при контакт со кожата. Опуштениот крој нуди дополнителен простор, додека ногавиците се стеснуваат за полесно да ги ставите омилените патики во преден план. Овој долен дел има полудлабок еластичен појас кој ви овозможува лесно вклопување. Малку простор во пределот на половината и бутовите создава чувство на целосно прилагодување. Ногавиците простираат до глуждовите со ребрести завршници, кои создаваат удобност и супериорен стил. Издржливиот француски фротир е направен од најмалку 75% рециклирани и органски материјали, а мазната површина и дизајнот ви обезбедуваат комфор, совршен за секој ден. Swoosh логото и завршетоците на учкурите се направени од Nike Grind, материјал кој се добива со рециклирање на спортски обувки и генериран вишок во процесот на производство. Необоената верзија на овие долен дел тренерки ви обезбедува природен изглед кој нагласува дека сте еколошки свесна личност. Предните џебови ви даваат простор за брзо складирање на клучевите, телефонот и картичките. Спецификација: Женски долен дел тренерки – lifestyle Модел: loose fit за просторно чувство Еластични делови на ногавиците Еластичен прилагодлив појас Материјал: 80% памук / 20% полиестер.
Подетално

Nike Sportswear Collection Essentials Fleece се долен дел женски тренерки направени од рециклирани материјали. Францускиот фротир од кој се направени овие долен дел тренерки е многу удобен при контакт со кожата. Опуштениот крој нуди дополнителен простор, додека ногавиците се стеснуваат за полесно да ги ставите омилените патики во преден план. Овој долен дел има полудлабок еластичен појас кој ви овозможува лесно вклопување. Малку простор во пределот на половината и бутовите создава чувство на целосно прилагодување. Ногавиците простираат до глуждовите со ребрести завршници, кои создаваат удобност и супериорен стил. Издржливиот француски фротир е направен од најмалку 75% рециклирани и органски материјали, а мазната површина и дизајнот ви обезбедуваат комфор, совршен за секој ден. Swoosh логото и завршетоците на учкурите се направени од Nike Grind, материјал кој се добива со рециклирање на спортски обувки и генериран вишок во процесот на производство. Необоената верзија на овие долен дел тренерки ви обезбедува природен изглед кој нагласува дека сте еколошки свесна личност. Предните џебови ви даваат простор за брзо складирање на клучевите, телефонот и картичките.
Спецификација:

 • Женски долен дел тренерки – lifestyle
 • Модел: loose fit за просторно чувство
 • Еластични делови на ногавиците
 • Еластичен прилагодлив појас
 • Материјал: 80% памук / 20% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Долен дел тренерки
  Пол Женски
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X 1X
  2X 2X
  3X 3X
  2XS 2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош