Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Chicago Bulls
NIKE Chicago Bulls
NIKE Chicago Bulls
NIKE Chicago Bulls
NIKE Chicago Bulls
NIKE Chicago Bulls
Машка маица
Код на производ:
(DA6506-657)
NIKE

NIKE Chicago Bulls

Само на Sport Vision web shop, вметни ги во корпичка омилените производи и те чека дополнителен попуст до 10% на намалените производи и 50% и 20% на новите модели! Побрзај, акцијата важи до 30. јуни.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
2.032 ДЕН
Заштеда: 358 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Chicago Bulls е машка маица инспирирана од кошарката, погодна за секоја пригода. Изработена е од исклучително лесен, удобен и пријатен памук кој ќе ви овозможи максимална удобност во текот на денот. Лесниот материјал и опуштениот крој ќе придонесат за вашето подобро расположение во текот на топлите летни денови, без разлика дали вежбате во неа или шетате низ градот. Овој модел се одликува со кратки ракави и ребресто зајакнување околу вратот, што го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Комбинира две работи, вашиот омилен тим – Чикаго Булс и вашиот омилен Jumpman. Практична е за целодневно носење и совршено се вклопува во приказната за урбан, опуштен стил на облекување. Спецификација: Машка маица Кратки ракави Bulls и Jumpman графика Состав: 100% памук Релаксирачки крој и ребресто зајакнување на крагната.
Подетално

Nike Chicago Bulls е машка маица инспирирана од кошарката, погодна за секоја пригода. Изработена е од исклучително лесен, удобен и пријатен памук кој ќе ви овозможи максимална удобност во текот на денот. Лесниот материјал и опуштениот крој ќе придонесат за вашето подобро расположение во текот на топлите летни денови, без разлика дали вежбате во неа или шетате низ градот. Овој модел се одликува со кратки ракави и ребресто зајакнување околу вратот, што го спречува влечењето на маичката и го продолжува нејзиниот век. Комбинира две работи, вашиот омилен тим – Чикаго Булс и вашиот омилен Jumpman. Практична е за целодневно носење и совршено се вклопува во приказната за урбан, опуштен стил на облекување.
Спецификација:

 • Машка маица
 • Кратки ракави
 • Bulls и Jumpman графика
 • Состав: 100% памук
 • Релаксирачки крој и ребресто зајакнување на крагната

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош