Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Color Block
NIKE Color Block
NIKE Color Block
NIKE Color Block
Детска јакна
Код на производ:
(95B402-001)
NIKE

NIKE Color Block

Со купување на било кои два модели од издвоената понуда остварувате -50% на вториот, поевтин производ. Попустот ќе ви биде автоматски пресметан во корпичката.

Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.

*Акцијата не може да се комбинира со други акции и попусти.

Претходна цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Моментална цена
2.990 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Jordan Color Block е кошаркарска јакна за момчиња. Дополнителен слој облека кој ќе ве заштити од ветер и дожд, а од друга страна нема да ве преоптоварува доколку времето е сончево. Бидете подготвени за сите временски услови. Патентот се протега по целата должина на јакната, што придонесува за лесно и брзо облекување, а над патентот има дополнителен слој материјал за да бидете целосно заштитени од ветер. Спецификација: Јакна за момчиња Отпорна на ветер и дожд Патент по целата должина Странични џебови Капуљача Материјал: 100% полиестер.
Подетално

Jordan Color Block е кошаркарска јакна за момчиња. Дополнителен слој облека кој ќе ве заштити од ветер и дожд, а од друга страна нема да ве преоптоварува доколку времето е сончево. Бидете подготвени за сите временски услови. Патентот се протега по целата должина на јакната, што придонесува за лесно и брзо облекување, а над патентот има дополнителен слој материјал за да бидете целосно заштитени од ветер.

 • Спецификација:
 • Јакна за момчиња
 • Отпорна на ветер и дожд
 • Патент по целата должина
 • Странични џебови
 • Капуљача
 • Материјал: 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Јакна
  Основна поделба Текстил
  Пол Деца-момчиња
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 95B002-042
  4.403 ДЕН
  Заштеда 30%
  6.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Јакна 95A625-693
  2.793 ДЕН
  Заштеда 30%
  3.990 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Јакна 957953-R78
  3.703 ДЕН
  Заштеда 30%
  5.290 ДЕН
  Помош