Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
NIKE Dri-FIT Sport Clash
Машки дуксер
Код на производ:
(DM8131-010)
NIKE

NIKE Dri-FIT Sport Clash

Претходна цена
5.090 ДЕН
Моментална цена
5.090 ДЕН
Цена со попуст
4.072 ДЕН
Заштеда: 1.018 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Инспириран од внатрешната енергија што спортистите ја користат за да најдат натпреварувачки дух, Nike Dri-FIT Sport Clash дуксерот со капуљача, ви дава можност да прогресирате уште посилно од кога било. Изработен е од мек фротир, за совршено чувство на удобност. Dri-FIT технологијата за апсорпција на пот ви овозможува да останете суви, свежи и фокусирани. Мрежестите панели во зоните со високо загревање овозможуваат вентилација и спречуваат прегревање. Смелите графики откриваат бестрашна спортска енергија. Спецификација: Поширок крој Dri-FIT технологија Преден џеб Прилагодлива капуљача Машинско перење Состав: 55% полиестер, 45 % памук .
Подетално

Инспириран од внатрешната енергија што спортистите ја користат за да најдат натпреварувачки дух, Nike Dri-FIT Sport Clash дуксерот со капуљача, ви дава можност да прогресирате уште посилно од кога било. Изработен е од мек фротир, за совршено чувство на удобност. Dri-FIT технологијата за апсорпција на пот ви овозможува да останете суви, свежи и фокусирани. Мрежестите панели во зоните со високо загревање овозможуваат вентилација и спречуваат прегревање. Смелите графики откриваат бестрашна спортска енергија.
Спецификација:

 • Поширок крој
 • Dri-FIT технологија
 • Преден џеб
 • Прилагодлива капуљача
 • Машинско перење
 • Состав: 55% полиестер, 45 % памук

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Основна поделба Текстил
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош