Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
NIKE Therma-FIT
Машки дуксер
Код на производ:
(DD2102-010)
NIKE

NIKE Therma-FIT

Вметни ги омилените производи во корпичка и те чека попуст од 20% за два или повеќе избрани прозиводи. Целата понуда погледнете ја ТУКА.

Претходна цена
5.090 ДЕН
Моментална цена
5.090 ДЕН
Цена со попуст
4.072 ДЕН
Заштеда: 1.018 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike ви носи топлина и удобност во овој Nike Therma-FIT машки дуксер за тренинг. Изработен од мека, пријатна и топла ткаенина која ја впива влагата, за да се чувствувате суво и удобно. Технологијата Therma-FIT помага да се регулира природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студено време. Има примеси на спандекс и отвори за вентилација на работ, што придонесува за слобода на движење за време на најпребирливите вежби. Изработен е од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Станете дел од тимот на Nike со Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг и тргнете во акција. Спецификација: Машки дуксер - тренинг Стандарден крој Патент со целосна должина Прилагодлива капуљала Предни џебови со патент Еластични делови на ракавите Therma-FIT технологија Состав: 68% полиестер, 28% памук, 4% спандекс.
Подетално

Nike ви носи топлина и удобност во овој Nike Therma-FIT машки дуксер за тренинг. Изработен од мека, пријатна и топла ткаенина која ја впива влагата, за да се чувствувате суво и удобно. Технологијата Therma-FIT помага да се регулира природната топлина на вашето тело за да ве загрее во студено време. Има примеси на спандекс и отвори за вентилација на работ, што придонесува за слобода на движење за време на најпребирливите вежби. Изработен е од најмалку 75% одржливи материјали, користејќи мешавина од рециклиран полиестер и органски памучни влакна. Рециклираните материјали се дел од иницијативата Move to Zero на Nike, чија цел е да се отстрани пластичниот отпад. Станете дел од тимот на Nike со Therma-FIT машкиот дуксер за тренинг и тргнете во акција.
Спецификација:

 • Машки дуксер - тренинг
 • Стандарден крој
 • Патент со целосна должина
 • Прилагодлива капуљала
 • Предни џебови со патент
 • Еластични делови на ракавите
 • Therma-FIT технологија
 • Состав: 68% полиестер, 28% памук, 4% спандекс

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Категорија Текстил
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош