Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas Badge Of Sports
adidas Badge Of Sports
adidas Badge Of Sports
adidas Badge Of Sports
adidas Badge Of Sports
adidas Badge Of Sports
adidas Badge Of Sports
adidas Badge Of Sports
Детски тренерки
Код на производ:
(HD9995)
adidas

adidas Badge Of Sports

Претходна цена
3.988 ДЕН
Моментална цена
3.988 ДЕН
Моментална цена
3.988 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 62 2-3м
 • 68 3-6м
 • 74 6-9м
 • 80 9-12м
 • 86 12-18м
 • 92 18-24м
 • 98 2-3г.
 • 104 3-4г.
 • 110 4-5г.
 • 116 5-6г.
 • 122 6-7г.
 • 128 7-8г.
 • 134 8-9г.
 • 140 9-10г.
 • 146 10-11г.
 • 152 11-12г.
 • 158 12-13г.
 • 164 13-14г.
 • 170 14-15г.
 • 176 15-16г.
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas Badge Of Sport SET е унисекс комплет за деца. Овозможете ѝм на вашите малечки со гордост да го носат овој adidas комплет кој се состои од јакна и тренерки. Јакната нуди можност за целосно затворање со патентот кој се протега по целата должина, додека тренерките нудат можност за прилагодување на големината благодарение на учкурот на еластичниот појас. Удобноста е најдобриот избор за децата, но adidas не ги остава работите на случајноста, па затоа се погрижи овој комплет да биде многу модерен и ефектен. Спецификација: Детски универзален комплет AEROREADY технологија Стандарден крој Јакна со патент по цела должина Еластичен појас на долниот дел Џебови на горниот дел Состав: 75% рециклиран полиестер, 25% вискоза.
Подетално

adidas Badge Of Sport SET е унисекс комплет за деца. Овозможете ѝм на вашите малечки со гордост да го носат овој adidas комплет кој се состои од јакна и тренерки. Јакната нуди можност за целосно затворање со патентот кој се протега по целата должина, додека тренерките нудат можност за прилагодување на големината благодарение на учкурот на еластичниот појас. Удобноста е најдобриот избор за децата, но adidas не ги остава работите на случајноста, па затоа се погрижи овој комплет да биде многу модерен и ефектен.
Спецификација:

 • Детски универзален комплет
 • AEROREADY технологија
 • Стандарден крој
 • Јакна со патент по цела должина
 • Еластичен појас на долниот дел
 • Џебови на горниот дел
 • Состав: 75% рециклиран полиестер, 25% вискоза

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Тренерка
  Категорија Текстил
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд adidas
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  62 2-3м
  68 3-6м
  74 6-9м
  80 9-12м
  86 12-18м
  92 18-24м
  98 2-3г.
  104 3-4г.
  110 4-5г.
  116 5-6г.
  122 6-7г.
  128 7-8г.
  134 8-9г.
  140 9-10г.
  146 10-11г.
  152 11-12г.
  158 12-13г.
  164 13-14г.
  170 14-15г.
  176 15-16г.
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош