Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear Heritage
NIKE Sportswear Heritage
NIKE Sportswear Heritage
NIKE Sportswear Heritage
NIKE Sportswear Heritage
NIKE Sportswear Heritage
NIKE Sportswear Heritage
NIKE Sportswear Heritage
Женски маици со долги ракави
Код на производ:
(DD5669-010)
NIKE

NIKE Sportswear Heritage

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
3.390 ДЕН
Моментална цена
3.390 ДЕН
Цена со попуст
2.543 ДЕН
Заштеда: 847 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Sportswear Heritage женскиот дуксер го става вашето омилено парче облека во преден план. Овој удобен слој совршено ќе се вклопи со вашите омилени хеланки или шорцеви. Со видливи линии на шевовите и зашиен џеб на градите, овој модел ѝм оддава почит на некои од нашите омилени модели од 90-тите. Дизајниран со малку исечен крој кој допира до колковите, овој дуксер дава удобно и меко чувство. Изработен е од мека ткаенина богата со памук, која овозможува чувство на удобност и комфор во текот на целиот ден. Контрастните графики на џебот во форма на Futura логото и препознатливото Nike бреднирање го даваат последниот печат и култниот изглед на Nike Sportswear Heritage женскиот дуксер. Спецификација: Женски дуксер - lifestyle Опуштен засечен крој Еластични делови на ракавите и околу половината Futura графика Машинско перење Состав: 52% памук, 20% полиестер, 28% рејон Боја: црна .
Подетално

Nike Sportswear Heritage женскиот дуксер го става вашето омилено парче облека во преден план. Овој удобен слој совршено ќе се вклопи со вашите омилени хеланки или шорцеви. Со видливи линии на шевовите и зашиен џеб на градите, овој модел ѝм оддава почит на некои од нашите омилени модели од 90-тите. Дизајниран со малку исечен крој кој допира до колковите, овој дуксер дава удобно и меко чувство. Изработен е од мека ткаенина богата со памук, која овозможува чувство на удобност и комфор во текот на целиот ден. Контрастните графики на џебот во форма на Futura логото и препознатливото Nike бреднирање го даваат последниот печат и култниот изглед на Nike Sportswear Heritage женскиот дуксер.

Спецификација:

 • Женски дуксер - lifestyle
 • Опуштен засечен крој
 • Еластични делови на ракавите и околу половината
 • Futura графика
 • Машинско перење
 • Состав: 52% памук, 20% полиестер, 28% рејон
 • Боја: црна
Карактеристика Вредност
Категорија Маица со долги ракави
Пол Женски
Намена Lifestyle
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X 1X
2X 2X
3X 3X
2XS 2XS
XS XS
YSM
SM
S S
YMD
MD
M M
YLG
YXL
LG
L L
XL XL
2XL 2XL
3XL
4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош