Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
CHAMPION Roch
Детски дуксер
Код на производ:
(CHA213G605-01)
CHAMPION

CHAMPION Roch

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
2.390 ДЕН
Моментална цена
2.390 ДЕН
Цена со попуст
1.673 ДЕН
Заштеда: 717 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Champion ROCH е детски дуксер со капуљача за девојчиња, кој носи модерен изглед. Одличен избор за носење за време на целодневните активности на училиште или за спортување за време на викендот. Удобен и лесен, овој детски дуксер е изработен од врвен квалитет, со мешавина на материјали со висока содржина на памук. Препознатливото Champion лого се наоѓа од внатрешната страна на капуљачата и му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести завршетоци на ракавите и појасот, како и зајакната крагна не дозволуваат непотребни движења и спречува дуксерот да се растегне и деформира при перење. Патентот со целосна должина овозможува контрола на протокот на воздух и е идеален за слоевита облека. Пространата капуљача и кенгур џебот ви обезбедуваат сигурност и практичност. Дозволете им на вашите деца да уживаат во удобноста во текот на денот и во испробаниот квалитет на колекцијата Champion ROCH. Спецификација: Еластични делови на ракавите и појасот Стандарден крој Champion лого Кенгур џеб Пространа капуљача Патент со целосна должина Состав: 78% памук, 22% полиестер Боја: црна.
Подетално

Champion ROCH е детски дуксер со капуљача за девојчиња, кој носи модерен изглед. Одличен избор за носење за време на целодневните активности на училиште или за спортување за време на викендот. Удобен и лесен, овој детски дуксер е изработен од врвен квалитет, со мешавина на материјали со висока содржина на памук. Препознатливото Champion лого се наоѓа од внатрешната страна на капуљачата и му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести завршетоци на ракавите и појасот, како и зајакната крагна не дозволуваат непотребни движења и спречува дуксерот да се растегне и деформира при перење. Патентот со целосна должина овозможува контрола на протокот на воздух и е идеален за слоевита облека. Пространата капуљача и кенгур џебот ви обезбедуваат сигурност и практичност. Дозволете им на вашите деца да уживаат во удобноста во текот на денот и во испробаниот квалитет на колекцијата Champion ROCH.
Спецификација:

 • Еластични делови на ракавите и појасот
 • Стандарден крој
 • Champion лого
 • Кенгур џеб
 • Пространа капуљача
 • Патент со целосна должина
 • Состав: 78% памук, 22% полиестер
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Дуксер
  Пол Деца-девојчиња
  Намена Lifestyle
  Бренд CHAMPION
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS 3-4г.
  XS 5-6г.
  YSM
  SM
  S 7-8г.
  YMD
  MD
  M 9-10г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 11-12г.
  XL 13-14г.
  2XL 15-16г.
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA221G604-3B
  1.323 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.890 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA221G601-81
  1.463 ДЕН
  Заштеда 30%
  2.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Дуксер CHA213G603-08
  1.043 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.490 ДЕН
  Помош