Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
ELLESSE Premium
Машка маица
Код на производ:
(ELA213M803-10)
ELLESSE

ELLESSE Premium

Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Зачувајте во листата на желби
ellesse Premium е lifestyle маица за мажи која се одликува со класичен спортски стил. Пријатната ткаенина ќе ви овозможи целодневна удобност, додека удобниот крој го нуди посакуваниот комфор. Интересните Ellesse графики на градите ќе ја нагласат вашата наклонетост кон брендот.Спецификација: Стандарден крој Тркалезна крагна со еластични делови Материјал: 100% памук Боја: бела.
Подетално

ellesse Premium е lifestyle маица за мажи која се одликува со класичен спортски стил. Пријатната ткаенина ќе ви овозможи целодневна удобност, додека удобниот крој го нуди посакуваниот комфор. Интересните Ellesse графики на градите ќе ја нагласат вашата наклонетост кон брендот.
Спецификација:

 • Стандарден крој
 • Тркалезна крагна со еластични делови
 • Материјал: 100% памук
 • Боја: бела

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Маица
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд ELLESSE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица ELA221M702-10
  1.672 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.090 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица ELA221M807-02
  952 ДЕН
  Заштеда 20%
  1.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Маица ELA221M701-02
  1.323 ДЕН
  Заштеда 30%
  1.890 ДЕН
  Помош