Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

CHAMPION ROCH
CHAMPION ROCH
CHAMPION ROCH
CHAMPION ROCH
CHAMPION ROCH
CHAMPION ROCH
CHAMPION ROCH
CHAMPION ROCH
Детски дуксер
Код на производ:
(CHA213B607-01)
CHAMPION

CHAMPION ROCH

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
2.190 ДЕН
Моментална цена
2.190 ДЕН
Цена со попуст
1.533 ДЕН
Заштеда: 657 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 3-4г.
 • XS 5-6г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 7-8г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 9-10г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 11-12г.
 • XL 13-14г.
 • 2XL 15-16г.
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Champion ROCH е детски дуксер со капуљача, кој носи модерен изглед. Одличен избор за носење за време на целодневните активности на училиште или за спортување за време на викендот. Удобен и лесен, овој детски дуксер е изработен од врвен квалитет, со мешавина на материјали со висока содржина на памук. Препознатливото Champion лого се наоѓа од внатрешната страна на капуљачата и му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести завршетоци на ракавите и појасот, како и зајакната крагна не дозволуваат непотребни движења и спречува дуксерот да се растегне и деформира при перење. Патентот со целосна должина овозможува контрола на протокот на воздух и е идеален за слоевита облека. Пространата капуљача и кенгур џебот ви обезбедуваат сигурност и практичност. Дозволете им на вашите деца да уживаат во удобноста во текот на денот и во испробаниот квалитет на колекцијата Champion ROCH. Спецификација: Еластични делови на ракавите и појасот Стандарден крој Champion лого Кенгур џеб Пространа капуљача Патент со целосна должина Состав: 78% памук, 22% полиестер .
Подетално

Champion ROCH е детски дуксер со капуљача, кој носи модерен изглед. Одличен избор за носење за време на целодневните активности на училиште или за спортување за време на викендот. Удобен и лесен, овој детски дуксер е изработен од врвен квалитет, со мешавина на материјали со висока содржина на памук. Препознатливото Champion лого се наоѓа од внатрешната страна на капуљачата и му дава свеж и впечатлив спортски изглед. Широките ребрести завршетоци на ракавите и појасот, како и зајакната крагна не дозволуваат непотребни движења и спречува дуксерот да се растегне и деформира при перење. Патентот со целосна должина овозможува контрола на протокот на воздух и е идеален за слоевита облека. Пространата капуљача и кенгур џебот ви обезбедуваат сигурност и практичност. Дозволете им на вашите деца да уживаат во удобноста во текот на денот и во испробаниот квалитет на колекцијата Champion ROCH.
Спецификација:

 • Еластични делови на ракавите и појасот
 • Стандарден крој
 • Champion лого
 • Кенгур џеб
 • Пространа капуљача
 • Патент со целосна должина
 • Состав: 78% памук, 22% полиестер
Карактеристика Вредност
Категорија Дуксер
Пол Деца-момчиња
Намена Lifestyle
Бренд CHAMPION
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
1X
2X
3X
2XS 3-4г.
XS 5-6г.
YSM
SM
S 7-8г.
YMD
MD
M 9-10г.
YLG
YXL
LG
L 11-12г.
XL 13-14г.
2XL 15-16г.
3XL
4XL
NS
Остави оценка
Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер CHA221B604-23
1.533 ДЕН
Заштеда 30%
2.190 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер CHA221B603-3A
1.254 ДЕН
Заштеда 40%
2.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Дуксер CHA221B607-01
1.323 ДЕН
Заштеда 30%
1.890 ДЕН
Помош