Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
NIKE Sportswear
Детски елек
Код на производ:
(DD8624-658)
NIKE

NIKE Sportswear

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
4.090 ДЕН
Моментална цена
4.090 ДЕН
Цена со попуст
3.068 ДЕН
Заштеда: 1.022 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS 7-8г.
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S 8-9г.
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M 10-11г.
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L 12-13г.
 • XL 14-15г.
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Еластичен и топол, Nike Sportswear детскиот елек со синтетичко полнење е она што ѝм е потребно за да се загреат во текот на студените денови. Лесниот, надворешен слој на елекот има добра изолација што ја задржува топлината. Мазната ткаенина со лесно синтетичко полнење обезбедува топлина. Пространите џебови овозможуваат добра организација на ситниците, дојдека високата крагна околу вратот ги штити од ветер и студ. Спецификација: Модел: Standard fit Синтетичко полнење Висока крагна Два големи џебови со патент Патент низ цела должина Материјал : 100% полиестер.
Подетално

Еластичен и топол, Nike Sportswear детскиот елек со синтетичко полнење е она што ѝм е потребно за да се загреат во текот на студените денови. Лесниот, надворешен слој на елекот има добра изолација што ја задржува топлината. Мазната ткаенина со лесно синтетичко полнење обезбедува топлина. Пространите џебови овозможуваат добра организација на ситниците, дојдека високата крагна околу вратот ги штити од ветер и студ.
Спецификација:

 • Модел: Standard fit
 • Синтетичко полнење
 • Висока крагна
 • Два големи џебови со патент
 • Патент низ цела должина
 • Материјал : 100% полиестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Елек
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS 7-8г.
  YSM
  SM
  S 8-9г.
  YMD
  MD
  M 10-11г.
  YLG
  YXL
  LG
  L 12-13г.
  XL 14-15г.
  2XL
  3XL
  4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош