Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
NIKE Jordan Air 200E
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DC9836-163)
NIKE

NIKE Jordan Air 200E

Одберете подароци со кои ќе ја покажете вашата љубов кон саканата личност и искористете дополнителни 10% на веќе намалената и дури 20% на НОВАТА колекција! Целата понуда можете да ја погледнете овде

Претходна цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Цена со попуст
7.352 ДЕН
Заштеда: 1.838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Машките патики Nike Jordan Air 200E се дизајнирани да излегуваат на улиците во целосна удобност со силен став. Изработени се од издржливи материјали и носат препознатливи Џордан елементи. Плиткиот профил и Max Air визуелно се вклопуваат совршено и даваат стилски изглед на секоја облека. Горниот дел е изработен од велур и мрежен материјал за да обезбеди поддршка од едната страна и дишење од другата страна. Секој ваш чекор е амортизиран со впечатлива единица Max Air. Иконските графики на јазикот, таблата на петицата и ѓонот ја покажуваат вашата лојалност кон брендот. Ѓонот од шевронен обезбедува влечење и му оддава почит на кошаркарското наследство. Спецификација: Машки патики Плиток профил Врвки Max Air единица во петицата Мрежест горен дел што дише со прекривки од велур Ѓон со карактеристичен дезен од шевронен.
Подетално

Машките патики Nike Jordan Air 200E се дизајнирани да излегуваат на улиците во целосна удобност со силен став. Изработени се од издржливи материјали и носат препознатливи Џордан елементи. Плиткиот профил и Max Air визуелно се вклопуваат совршено и даваат стилски изглед на секоја облека. Горниот дел е изработен од велур и мрежен материјал за да обезбеди поддршка од едната страна и дишење од другата страна. Секој ваш чекор е амортизиран со впечатлива единица Max Air. Иконските графики на јазикот, таблата на петицата и ѓонот ја покажуваат вашата лојалност кон брендот. Ѓонот од шевронен обезбедува влечење и му оддава почит на кошаркарското наследство.
Спецификација:

 • Машки патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Max Air единица во петицата
 • Мрежест горен дел што дише со прекривки од велур
 • Ѓон со карактеристичен дезен од шевронен

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош