Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
NIKE KD Trey 5 X
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DD9538-007)
NIKE

NIKE KD Trey 5 X

Претходна цена
7.090 ДЕН
Моментална цена
7.090 ДЕН
Моментална цена
7.090 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Со својот лесен горен и мек систем за потпора, Nike KD Trey 5 X патиките за кошарка. Безбедносната лента во пределот на средината на стапалото е погодна за забивање и одбранбен став, бидејќи ви овозможува да го заклучите стапалото и да продолжите да победувате. Единицата Zoom Air на предната страна обезбедува совршено амортизирање. Материјалите кои се користени во делот на отворот даваат меко чувство, додека издржливите материјали во пределот на прстите обезбедуваат поддршка. Гумените детали од страните додаваат заканувачки изглед на Slim Reaper, додека бројот 7 (бројот на KD) и X (означува десеттото повторување на овие патики) на јазикот ги прават овие патики непогрешливи. Спецификација: Кошаркарски патики Плиток профил Врвки Zoom Air единица Swoosh лого KD лого во дизајнот .
Подетално

Со својот лесен горен и мек систем за потпора, Nike KD Trey 5 X патиките за кошарка. Безбедносната лента во пределот на средината на стапалото е погодна за забивање и одбранбен став, бидејќи ви овозможува да го заклучите стапалото и да продолжите да победувате. Единицата Zoom Air на предната страна обезбедува совршено амортизирање. Материјалите кои се користени во делот на отворот даваат меко чувство, додека издржливите материјали во пределот на прстите обезбедуваат поддршка. Гумените детали од страните додаваат заканувачки изглед на Slim Reaper, додека бројот 7 (бројот на KD) и X (означува десеттото повторување на овие патики) на јазикот ги прават овие патики непогрешливи.
Спецификација:

 • Кошаркарски патики
 • Плиток профил
 • Врвки
 • Zoom Air единица
 • Swoosh лого
 • KD лого во дизајнот

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Оставите оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош