Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
NIKE COURT BOROUGH MID 2
Детски патики
Код на производ:
(CD7782-009)
NIKE

NIKE COURT BOROUGH MID 2

Претходна цена
4.590 ДЕН
Моментална цена
4.590 ДЕН
Цена со попуст
3.672 ДЕН
Заштеда: 918 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike COURT BOROUGH MID 2 се детски патики за тинејџери, модерни и удобни. Изгледајте како ѕвездите на кошаркарските терени во Nike Court Borough Mid 2 детските патики за тинејџери. Издржливата кожа во горниот дел цврсто ги гушка вашите стапала и овозможува долготрајност на овие патики. Класичните врвки обезбедуваат сигурно прицврстување на стапалото, додека меките, амортизирани делови околу јазикот и глуждот обезбедуваат дополнителна удобност. Жлебовите во ѓонот овозможуваат флексибилност и природност на движењето, додека гумениот ѓон обезбедува оптимално прилепување на површина. Облечете ги овие полудлабоки Nike патики и заблескајте на теренот. Спецификација: Детски патики за тинејџери Полудлабок профил Горен дел од кожа Врвки Перничиња околу јазикот и глуждот Флексибилен гумен ѓон .
Подетално

Nike COURT BOROUGH MID 2 се детски патики за тинејџери, модерни и удобни. Изгледајте како ѕвездите на кошаркарските терени во Nike Court Borough Mid 2 детските патики за тинејџери. Издржливата кожа во горниот дел цврсто ги гушка вашите стапала и овозможува долготрајност на овие патики. Класичните врвки обезбедуваат сигурно прицврстување на стапалото, додека меките, амортизирани делови околу јазикот и глуждот обезбедуваат дополнителна удобност. Жлебовите во ѓонот овозможуваат флексибилност и природност на движењето, додека гумениот ѓон обезбедува оптимално прилепување на површина. Облечете ги овие полудлабоки Nike патики и заблескајте на теренот.
Спецификација:

 • Детски патики за тинејџери
 • Полудлабок профил
 • Горен дел од кожа
 • Врвки
 • Перничиња околу јазикот и глуждот
 • Флексибилен гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За тинејџери (8-14 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DD1096-007
  2.792 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.490 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики DM4194-003
  3.032 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.790 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:5
  Патики DD1096-607
  2.712 ДЕН
  Заштеда 20%
  3.390 ДЕН
  Помош