Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

HOKA Hoka Clifton 8
HOKA Hoka Clifton 8
HOKA Hoka Clifton 8
HOKA Hoka Clifton 8
HOKA Hoka Clifton 8
HOKA Hoka Clifton 8
HOKA Hoka Clifton 8
HOKA Hoka Clifton 8
Женски патики за трчање
Код на производ:
(1119394-SSIF)
HOKA

HOKA Hoka Clifton 8

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
9.190 ДЕН
Моментална цена
9.190 ДЕН
Цена со попуст
7.352 ДЕН
Заштеда: 1.838 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 3.5
 • 4 4
 • 4.5 4.5
 • 5 36 22
 • 5.5 36 2/3 22.5
 • 6 37 1/3 23
 • 6.5 38 23.5
 • 7 38 2/3 24
 • 7.5 39 1/3 24.5
 • 8 40 25
 • 8.5 40 2/3 25.5
 • 9 41 1/3 26
 • 9.5 42 26.5
 • 10 10
 • 10.5 10.5
 • 11 11
 • 11.5 11.5
 • 12 12
 • 13 13
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
HOKA CLIFTON 8 се женски патики за трчање со врвен квалитет кои овозможуваат уште помек чекор од претходните модели. Тие се наменети за тркачи со неутрална пронација. Овој модел на патики ја следи линијата на сите претходни Clifton модели, но е освежен со нова, исклучително лесна пена во средниот ѓон, која практично исчезнува под нозете. Новата генерација на овие патики е изработена од мрежесто, прозрачно горниште кое и им овозможува на вашите стапала удобност, обезбедувајќи им ја потребната свежина. Ултра кадифниот јазик обезбедува добро вклопување и удобност, а рафинираното јазиче овозможува лесно и брзо облекување и соблекување. Новата мешавина на средниот ѓон нуди една од нашите најлесни, најенергични пени до сега и ги прави овие патики лесни и брзи, а воедно обезбедува одлично амортизирање и враќање на енергијата во вашите стапала со секој нов чекор. Овој модел брзо ќе стане вашиот омилен бидејќи го задржавме сето она што ви се допаѓа и го подобривме она што не сте го сакале. Квалитетниот ѓон обезбедува одлично прилепување на сите видови површини, влечна сила и стабилност на нерамен терен. Победете се од ден на ден, чекор повеќе, секунда помалку. Спецификација:Женски патики за трчањеПронација: неутралнаСреден ѓон од EVA пенаПрозрачно горништеГумен ѓон.
Подетално

HOKA CLIFTON 8 се женски патики за трчање со врвен квалитет кои овозможуваат уште помек чекор од претходните модели. Тие се наменети за тркачи со неутрална пронација. Овој модел на патики ја следи линијата на сите претходни Clifton модели, но е освежен со нова, исклучително лесна пена во средниот ѓон, која практично исчезнува под нозете. Новата генерација на овие патики е изработена од мрежесто, прозрачно горниште кое и им овозможува на вашите стапала удобност, обезбедувајќи им ја потребната свежина. Ултра кадифниот јазик обезбедува добро вклопување и удобност, а рафинираното јазиче овозможува лесно и брзо облекување и соблекување. Новата мешавина на средниот ѓон нуди една од нашите најлесни, најенергични пени до сега и ги прави овие патики лесни и брзи, а воедно обезбедува одлично амортизирање и враќање на енергијата во вашите стапала со секој нов чекор. Овој модел брзо ќе стане вашиот омилен бидејќи го задржавме сето она што ви се допаѓа и го подобривме она што не сте го сакале. Квалитетниот ѓон обезбедува одлично прилепување на сите видови површини, влечна сила и стабилност на нерамен терен. Победете се од ден на ден, чекор повеќе, секунда помалку.
Спецификација:

 • Женски патики за трчање
 • Пронација: неутрална
 • Среден ѓон од EVA пена
 • Прозрачно горниште
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Женски
  Намена Трчање
  Бренд HOKA
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  3.5
  4
  4.5
  5 36 22
  5.5 36 2/3 22.5
  6 37 1/3 23
  6.5 38 23.5
  7 38 2/3 24
  7.5 39 1/3 24.5
  8 40 25
  8.5 40 2/3 25.5
  9 41 1/3 26
  9.5 42 26.5
  10
  10.5
  11
  11.5
  12
  13
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1116878-BBLC
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1123158-FFCM
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Патики 1123195-NCBDB
  7.352 ДЕН
  Заштеда 20%
  9.190 ДЕН
  Помош