Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
NIKE KD15
Машки патики за кошарка
Код на производ:
(DC1975-003)
NIKE

NIKE KD15

Претходна цена
10.590 ДЕН
Моментална цена
10.590 ДЕН
Моментална цена
10.590 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike KD15 се патики за кошарка потпишани од Кевин Дурант. Неверојатната игра и невозможните шутеви се она што го карактеризира Кевин Дурент. Дајте му ја топката и гледајте како играта изгледа едноставно. Nike KD15 го обезбедува токму она што му треба: респонзивност, добар стисок и чувство на сигурност. Помалку материјал под стапалата и на горниот дел помага да се намали тежината, додека од друга страна го оптимизира обновувањето на енергијата и ја зголемува севкупната удобност - тоа е она што е најважно за играчите како Кевин кои никогаш не престануваат да се движат. Врвките се протегаат низ страничните делови и му обезбедуваат сигурност на стапалото. Пената со целосна должина заедно со Air Zoom Strobel видливата единица обезбедуваат двоен слој на амортизација. Air Zoom Strobel ја елиминира потребата од дополнителни слоеви и носи неверојатно враќање на енергија веднаш под вашите стапала. Намалените слоеви на горниот дел ја намалуваат тежината за да го зголемат чувството на удобност. Моделот на ѓонот изгледа како топографска карта, со низа контурни испакнатини кои се свиткуваат и деформираат во неколку насоки за да ви обезбедат оптимална влечна сила при секое движење. „EASY“ се наоѓа во гумата и оддава почит на неверојатната игра на Кевин Дурант. Спецификација: Патики за кошарка - за возрасни Врвки Среден ѓон од пена со Air Zoom Strobel Гумен ѓон.
Подетално

Nike KD15 се патики за кошарка потпишани од Кевин Дурант. Неверојатната игра и невозможните шутеви се она што го карактеризира Кевин Дурент. Дајте му ја топката и гледајте како играта изгледа едноставно. Nike KD15 го обезбедува токму она што му треба: респонзивност, добар стисок и чувство на сигурност. Помалку материјал под стапалата и на горниот дел помага да се намали тежината, додека од друга страна го оптимизира обновувањето на енергијата и ја зголемува севкупната удобност - тоа е она што е најважно за играчите како Кевин кои никогаш не престануваат да се движат. Врвките се протегаат низ страничните делови и му обезбедуваат сигурност на стапалото. Пената со целосна должина заедно со Air Zoom Strobel видливата единица обезбедуваат двоен слој на амортизација. Air Zoom Strobel ја елиминира потребата од дополнителни слоеви и носи неверојатно враќање на енергија веднаш под вашите стапала. Намалените слоеви на горниот дел ја намалуваат тежината за да го зголемат чувството на удобност. Моделот на ѓонот изгледа како топографска карта, со низа контурни испакнатини кои се свиткуваат и деформираат во неколку насоки за да ви обезбедат оптимална влечна сила при секое движење. „EASY“ се наоѓа во гумата и оддава почит на неверојатната игра на Кевин Дурант.
Спецификација:

 • Патики за кошарка - за возрасни
 • Врвки
 • Среден ѓон од пена со Air Zoom Strobel
 • Гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Кошарка
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Помош