Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog
Машки копачки
Код на производ:
(DB0628-002)
NIKE

NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
5.690 ДЕН
Моментална цена
5.690 ДЕН
Моментална цена
5.690 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog се копачки со мека подлога. Овој модел е еден од нашите најлесни модели, кога станува збор за Tiempo моделите. Тие ви дозволуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот дизајниран специјално за напаѓачите. Кожниот горен дел е издржлив и има изразена текстура на предниот дел, за подобар контакт со топката. Технологијата Anti-Clog е тука за да се погрижи вашата кал да не се залепи за стапалата. Спецификација: Копачки за возрасни За меки, влажни и калливи површини Метални крампони Горен дел од кожа Исполнети со мека пена Anti-Clog технологија.
Подетално

Nike Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro Anti-Clog се копачки со мека подлога. Овој модел е еден од нашите најлесни модели, кога станува збор за Tiempo моделите. Тие ви дозволуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот дизајниран специјално за напаѓачите. Кожниот горен дел е издржлив и има изразена текстура на предниот дел, за подобар контакт со топката. Технологијата Anti-Clog е тука за да се погрижи вашата кал да не се залепи за стапалата.
Спецификација:

 • Копачки за возрасни
 • За меки, влажни и калливи површини
 • Метални крампони
 • Горен дел од кожа
 • Исполнети со мека пена
 • Anti-Clog технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош