Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DC8793-001)
NIKE

NIKE Pegasus Trail 3 Gore-Tex

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Претходна цена
10.190 ДЕН
Моментална цена
10.190 ДЕН
Моментална цена
10.190 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Pegasus Trail 3 GORE-TEX машките патики за трчање не дозволуваат времето да ве спречи да истражувате и откривате нови терени. Избегајте од градската гужва, изберете ја вашата рута и искористете ги сите придобивки од трчањето во природа. Овие патики имаат водоотпорен горен дел кој издржува екстремни услови и совршено се прилагодува на барањата на тркачите, тркачите на патека и outdoor ентузијастите. Високо издржливиот горен дел со GORE-TEX технологијата им обезбедува на стапалата супериорна водоотпорна поддршка, а во исто време се совршено прилагодливи и удобни. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа вложената енергија и го стабилизира движењето. Ова е особено важно кога трчате на карпести и нерамни терени, бидејќи пената го намалува притисокот врз стапалото и ви дава чувство на удобност. Гумениот ѓон, инспириран од изгледот на гуми за велосипеди, обезбедува одлично прилепување на подлогата и го прави вашето трчање пријатно. Спецификација: Nike React пена Водоотпорен горен дел Гумен ѓон Боја: црна.
Подетално

Nike Pegasus Trail 3 GORE-TEX машките патики за трчање не дозволуваат времето да ве спречи да истражувате и откривате нови терени. Избегајте од градската гужва, изберете ја вашата рута и искористете ги сите придобивки од трчањето во природа. Овие патики имаат водоотпорен горен дел кој издржува екстремни услови и совршено се прилагодува на барањата на тркачите, тркачите на патека и outdoor ентузијастите. Високо издржливиот горен дел со GORE-TEX технологијата им обезбедува на стапалата супериорна водоотпорна поддршка, а во исто време се совршено прилагодливи и удобни. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа вложената енергија и го стабилизира движењето. Ова е особено важно кога трчате на карпести и нерамни терени, бидејќи пената го намалува притисокот врз стапалото и ви дава чувство на удобност. Гумениот ѓон, инспириран од изгледот на гуми за велосипеди, обезбедува одлично прилепување на подлогата и го прави вашето трчање пријатно.
Спецификација:

 • Nike React пена
 • Водоотпорен горен дел
 • Гумен ѓон
 • Боја: црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка

  • Ramazan Seferi
   Ramazan Seferi

   19.08.2022. 18:02
  Помош