Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG
Машки копачки
Код на производ:
(DJ5598-001)
NIKE

NIKE Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Вметнете ги вашите омилени производи во корпичка и добијте дополнителен попуст од 10% за секоја сметка над 2990 ден, 15% за сметка над 4990 ден и дури 20% за сметка над 6990 ден! Комплетната понуда погледнете ја ТУКА.
*попустот се пресметува автоматски 

Претходна цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Моментална цена
11.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG се машки копачки за игра на трева кои во преден план ги истакнуваат вашите фудбалски вештини. Покрај тоа што даваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и за прв пат во нашата историја, Nike разви комплетно нова, специфична за Air Zoom единица за фудбал во петицата, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Микро текстурата обезбедува стисок за подобрување на контролата, а тенкиот горен дел ви дава чувство дека сте боси. Дизајнирани се за вистински тревни површини. Имаат крампони кои се специјално дизајнирани за природни тревници, со мала висина, не премногу влажни. Дајте го најдоброто од себе во овие неверојатни Nike копачки.Спецификација: Копачки за природна трева Врвки Нова Аir Zoom единица Специјално дизајнирани крампони Fliknit Dinamic Fit петица.
Подетално

Nike Zoom Mercurial Superfly 9 Pro FG се машки копачки за игра на трева кои во преден план ги истакнуваат вашите фудбалски вештини. Покрај тоа што даваат експлозивност и брзина на теренот, тие комбинираат супериорен дизајн и за прв пат во нашата историја, Nike разви комплетно нова, специфична за Air Zoom единица за фудбал во петицата, чии влакна се компресирани за да обезбедат одлично амортизирање пред да се вратат во нивната првобитна положба. Микро текстурата обезбедува стисок за подобрување на контролата, а тенкиот горен дел ви дава чувство дека сте боси. Дизајнирани се за вистински тревни површини. Имаат крампони кои се специјално дизајнирани за природни тревници, со мала висина, не премногу влажни. Дајте го најдоброто од себе во овие неверојатни Nike копачки.
Спецификација:

 • Копачки за природна трева
 • Врвки
 • Нова Аir Zoom единица
 • Специјално дизајнирани крампони
 • Fliknit Dinamic Fit петица

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош