Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
Машки патики
Код на производ:
(DM0832-001)
NIKE

NIKE Air Max Excee

Prosečna ocena:
5
ocena
ocena
1
(Oceni)
Претходна цена
7.490 ДЕН
Моментална цена
7.490 ДЕН
Цена со попуст
5.618 ДЕН
Заштеда: 1.872 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Max Excee се машки патики кои слават 30 години од објавувањето на легендарниот Air Max 90 модел. Нивниот изглед потсетува на препознатливиот стил од деведесеттите и легендарниот Air Max 90 модел. Инспирирани од оригиналниот дизајн, овие детски патики додаваат мешавина од различни текстури за освежен и модерен изглед. Excee, зборот што се наоѓа во името на овие патики, на латински значи деведесет. Овие плитки патики се направени од мешавина на материјали, вклучувајќи вистинска и вештачка кожа за издржливост. Мрежестата ткаенина на горниот дел им дава прозрачност и свежина на овие патики на вашите стапала, додека велурот им дава извонреден изглед. Max Air единицата во комбинација со меки перничиња од пена обезбедува лесно чувство и удобност. Гумата што ја обложува воздушната единица и логото на петицата се детали инспирирани од изгледот на Air Max 90 моделот. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Спецификација: Машки патики Горен дел од велур, вештачка кожа и мрежеста ткаенина Еластични врвки Max Air воздушна комора Флексибилен гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Max Excee се машки патики кои слават 30 години од објавувањето на легендарниот Air Max 90 модел. Нивниот изглед потсетува на препознатливиот стил од деведесеттите и легендарниот Air Max 90 модел. Инспирирани од оригиналниот дизајн, овие детски патики додаваат мешавина од различни текстури за освежен и модерен изглед. Excee, зборот што се наоѓа во името на овие патики, на латински значи деведесет. Овие плитки патики се направени од мешавина на материјали, вклучувајќи вистинска и вештачка кожа за издржливост. Мрежестата ткаенина на горниот дел им дава прозрачност и свежина на овие патики на вашите стапала, додека велурот им дава извонреден изглед. Max Air единицата во комбинација со меки перничиња од пена обезбедува лесно чувство и удобност. Гумата што ја обложува воздушната единица и логото на петицата се детали инспирирани од изгледот на Air Max 90 моделот. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето и соблекувањето.
Спецификација:

 • Машки патики
 • Горен дел од велур, вештачка кожа и мрежеста ткаенина
 • Еластични врвки
 • Max Air воздушна комора
 • Флексибилен гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка

  • 21.06.2022. 11:44
  Помош