Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC
Копачки за возрасни
Код на производ:
(DB0628-007)
NIKE

NIKE Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC се копачки за мека подлога. Еден од нашите најлесни модели, кога станува збор за моделот на патики Tiempo. Тие ви дозволуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот дизајниран специјално за напаѓачите. Горништето има пенести исполнувања за попрецизен дриблинг, додавање и шутирање на топката, додека крампоните ќе овозможат лесни, ненадејни застанувања на мека подлога. Тие се совршен избор за меки, влажни и лизгави површини. Anti-Clog технологијата е тука за да се погрижи калта да не се залепи за копачките. Спецификација: Копачки за меки, влажни и калливи површини Метални крампони Лесен волумен Горен дел: кожа Пенести исполнувања Anti-Clog технологија .
Подетално

Nike Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC се копачки за мека подлога. Еден од нашите најлесни модели, кога станува збор за моделот на патики Tiempo. Тие ви дозволуваат да тргнете во офанзива благодарение на дизајнот дизајниран специјално за напаѓачите. Горништето има пенести исполнувања за попрецизен дриблинг, додавање и шутирање на топката, додека крампоните ќе овозможат лесни, ненадејни застанувања на мека подлога. Тие се совршен избор за меки, влажни и лизгави површини. Anti-Clog технологијата е тука за да се погрижи калта да не се залепи за копачките.
Спецификација:

 • Копачки за меки, влажни и калливи површини
 • Метални крампони
 • Лесен волумен
 • Горен дел: кожа
 • Пенести исполнувања
 • Anti-Clog технологија

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Копачки
  Пол Unisex
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош