Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
NIKE React Miler 2
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DC4064-003)
NIKE

NIKE React Miler 2

Претходна цена
9.490 ДЕН
Моментална цена
9.490 ДЕН
Цена со попуст
7.118 ДЕН
Заштеда: 2.372 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Облечете ги Nike React Miler 2 Shield машките патики за трчање и не дозволувајте дождот да ја спречи вашата секојдневна рутина на трчање. Дизајнирајќи го Nike React Miler 2 Shield моделот, комбиниран е класичниот изглед на вашиот омилен тркач и се додадено е топло горниште со облога отпорна на неповолни временски услови. Задржана е пената која реагира, како и интуитивниот дизајн, со додаден слој подготвен за дожд кој ќе ви помогне да се движите по влажните улици. Ѓонот Storm-Tread обезбедува прилепување на влажни површини. Има текстури инспирирани од зимските гуми. Микро-жлебовите се прилепуваат на површина, спречувајќи лизгање, додека повеќенасочните форми помагаат да се исфрли водата за директен контакт со површината. Горниот дел е обложен со третман без PFC кој помага да ги одржувате стапалата суви. Јазикот додава уште еден слој на заштита од влага. Плетениот материјал во горниот дел помага стапалото да се загрее. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена која обезбедува супериорни перформанси. Спецификација: Nike React Машки патики за трчање Storm-Tread Боја: Црна.
Подетално

Облечете ги Nike React Miler 2 Shield машките патики за трчање и не дозволувајте дождот да ја спречи вашата секојдневна рутина на трчање. Дизајнирајќи го Nike React Miler 2 Shield моделот, комбиниран е класичниот изглед на вашиот омилен тркач и се додадено е топло горниште со облога отпорна на неповолни временски услови. Задржана е пената која реагира, како и интуитивниот дизајн, со додаден слој подготвен за дожд кој ќе ви помогне да се движите по влажните улици. Ѓонот Storm-Tread обезбедува прилепување на влажни површини. Има текстури инспирирани од зимските гуми. Микро-жлебовите се прилепуваат на површина, спречувајќи лизгање, додека повеќенасочните форми помагаат да се исфрли водата за директен контакт со површината. Горниот дел е обложен со третман без PFC кој помага да ги одржувате стапалата суви. Јазикот додава уште еден слој на заштита од влага. Плетениот материјал во горниот дел помага стапалото да се загрее. Технологијата Nike React е лесна, издржлива пена која обезбедува супериорни перформанси.
Спецификација:

 • Nike React
 • Машки патики за трчање
 • Storm-Tread
 • Боја: Црна

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Пол Машки
  Намена Трчање
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  14.5 49 32.5
  15 49.5 33
  5.5 38 24
  6 38.5 24
  6.5 39 24.5
  7 40 25
  7.5 40.5 25.5
  8 41 26
  8.5 42 26.5
  9 42.5 27
  9.5 43 27.5
  10 44 28
  10.5 44.5 28.5
  11 45 29
  11.5 45.5 29.5
  12 46 30
  12.5 47 30.5
  13 47.5 31
  13.5 48 31.5
  14 48.5 32
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош