Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
NIKE Air Max Excee
Детски патики
Код на производ:
(CD6892-202)
NIKE

NIKE Air Max Excee

Претходна цена
4.790 ДЕН
Моментална цена
4.790 ДЕН
Цена со попуст
3.832 ДЕН
Заштеда: 958 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 11C 28 17
 • 12C 29.5 18
 • 13C 31 19
 • 1Y 32 20
 • 1.5Y 33 20.5
 • 2Y 33.5 21
 • 2.5Y 34 21.5
 • 3Y 35 22
 • 3.5Y 35.5 22.5
 • 4Y 36 23
 • 4.5Y 36.5 23.5
 • 5Y 37.5 24
 • 5.5Y 38 24
 • 6Y 38.5 24.5
 • 6.5Y 39 24.5
 • 7Y 40 25
 • 10.5 27.5 16.5
 • 11.5 28.5 17.5
 • 12.5 30 18.5
 • 13.5 31.5 19.5
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Air Max Excee детските патики слават 30 години од појавувањето на легендарниот Air Max 90. Нивниот изглед потсетува на препознатливиот стил од деведесеттите и легендарниот модел Air Max 90. Инспирирани од оригиналниот дизајн, овие детски патики додаваат мешавина од различни текстури за освежен и модерен изглед. Excee, зборот што се наоѓа во името на овие патики, на латински значи деведесет. Овие плитки патики се направени од мешавина на материјали, вклучувајќи вистинска и вештачка кожа за издржливост. Мрежестата ткаенина на горниот дел овозможува прозрачност и свежина на детските стапала, додека велурот им дава извонреден изглед. Единицата Max Air во комбинација со меките перничиња од пена обезбедува лесно чувство и удобност. Гумата што ја обложува воздушната единица и логото втиснато на петицата се детали инспирирани од изгледот на моделот Air Max 90. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето и соблекувањето. Спецификација: Детски патики Горен дел од велур, вештачка кожа и мрежеста ткаенина Еластични врвки Max Air воздушна комора Флексибилен гумен ѓон.
Подетално

Nike Air Max Excee детските патики слават 30 години од појавувањето на легендарниот Air Max 90. Нивниот изглед потсетува на препознатливиот стил од деведесеттите и легендарниот модел Air Max 90. Инспирирани од оригиналниот дизајн, овие детски патики додаваат мешавина од различни текстури за освежен и модерен изглед. Excee, зборот што се наоѓа во името на овие патики, на латински значи деведесет. Овие плитки патики се направени од мешавина на материјали, вклучувајќи вистинска и вештачка кожа за издржливост. Мрежестата ткаенина на горниот дел овозможува прозрачност и свежина на детските стапала, додека велурот им дава извонреден изглед. Единицата Max Air во комбинација со меките перничиња од пена обезбедува лесно чувство и удобност. Гумата што ја обложува воздушната единица и логото втиснато на петицата се детали инспирирани од изгледот на моделот Air Max 90. Еластичните врвки го олеснуваат облекувањето и соблекувањето.
Спецификација:

 • Детски патики
 • Горен дел од велур, вештачка кожа и мрежеста ткаенина
 • Еластични врвки
 • Max Air воздушна комора
 • Флексибилен гумен ѓон

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Патики
  Категорија Обувки
  Пол Kids
  Намена Lifestyle
  Бренд NIKE
  Возраст За мали деца (4-10 год.)
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  11C 28 17
  12C 29.5 18
  13C 31 19
  1Y 32 20
  1.5Y 33 20.5
  2Y 33.5 21
  2.5Y 34 21.5
  3Y 35 22
  3.5Y 35.5 22.5
  4Y 36 23
  4.5Y 36.5 23.5
  5Y 37.5 24
  5.5Y 38 24
  6Y 38.5 24.5
  6.5Y 39 24.5
  7Y 40 25
  10.5 27.5 16.5
  11.5 28.5 17.5
  12.5 30 18.5
  13.5 31.5 19.5
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara
  Помош