Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC
Машки копачки
Код на производ:
(DB0628-176)
NIKE

NIKE LEGEND 9 ACADEMY SG-PRO AC

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Моментална цена
5.390 ДЕН
Заштеда: 0 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC се копачки, кои пристигнаа во најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има нагласена текстура за прецизно додавање и шутирање. Горниот дел од телешка кожа е поддржан од делови со мека пена за подобар контакт со топката. Благодарение на редизајнираниот ѓон со стратешки поставени крампони, овие копачки се исклучително лесни и стабилни на меки површини. Внатрешните влошки на копачката, во комбинација со поставеното јазиче, обезбедуваат чувство на удобност во текот на сите 90 минути игра. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC.  Спецификација: Копачки за возрасни За игра на влажни и калливи терени Горен дел: кожа, текстил Пенести влошки во газиштето Стратешки поставени крампони за стабилизација на движењето .
Подетално

Nike Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC се копачки, кои пристигнаа во најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има нагласена текстура за прецизно додавање и шутирање. Горниот дел од телешка кожа е поддржан од делови со мека пена за подобар контакт со топката. Благодарение на редизајнираниот ѓон со стратешки поставени крампони, овие копачки се исклучително лесни и стабилни на меки површини. Внатрешните влошки на копачката, во комбинација со поставеното јазиче, обезбедуваат чувство на удобност во текот на сите 90 минути игра. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC.

 Спецификација:

 • Копачки за возрасни
 • За игра на влажни и калливи терени
 • Горен дел: кожа, текстил
 • Пенести влошки во газиштето
 • Стратешки поставени крампони за стабилизација на движењето
Карактеристика Вредност
Категорија Копачки
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC се копачки, кои пристигнаа во најлесната верзија на овој модел досега. Предниот дел има нагласена текстура за прецизно додавање и шутирање. Горниот дел од телешка кожа е поддржан од делови со мека пена за подобар контакт со топката. Благодарение на редизајнираниот ѓон со стратешки поставени крампони, овие копачки се исклучително лесни и стабилни на меки површини. Внатрешните влошки на копачката, во комбинација со поставеното јазиче, обезбедуваат чувство на удобност во текот на сите 90 минути игра. Откријте го фудбалот од поинаква перспектива, уживајќи во врвните перформанси на моделот Tiempo Legend 9 Academy SG-Pro AC.

 Спецификација:

 • Копачки за возрасни
 • За игра на влажни и калливи терени
 • Горен дел: кожа, текстил
 • Пенести влошки во газиштето
 • Стратешки поставени крампони за стабилизација на движењето
Карактеристика Вредност
Категорија Копачки
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Фудбал
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош