Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3
Машки патики за трчање
Код на производ:
(DA8697-800)
NIKE

NIKE NIKE PEGASUS TRAIL 3

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
8.890 ДЕН
Моментална цена
8.890 ДЕН
Цена со попуст
6.667 ДЕН
Заштеда: 2.223 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 14.5 49 32.5
 • 15 49.5 33
 • 5.5 38 24
 • 6 38.5 24
 • 6.5 39 24.5
 • 7 40 25
 • 7.5 40.5 25.5
 • 8 41 26
 • 8.5 42 26.5
 • 9 42.5 27
 • 9.5 43 27.5
 • 10 44 28
 • 10.5 44.5 28.5
 • 11 45 29
 • 11.5 45.5 29.5
 • 12 46 30
 • 12.5 47 30.5
 • 13 47.5 31
 • 13.5 48 31.5
 • 14 48.5 32
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи Nike Pegasus Trail 3 во машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови предели. Овие патики со себе ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Цврстата и многу издржлива тракција ви помага да се движите и покрај карпести и нерамни предели. Зголемената поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате. Мрежестиот горен дел е прозрачен и  овозможува вентилација на кожата. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање по карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено. Спецификација: Машки патики за трчање - trail Тежина: 321 g Навалување: 9,5 мм (прсти- 15 мм, пета- 24,5 мм) Горен дел: текстил , синтетика Стабилизатор во пределот на средниот дел на стапалото Nike React пена Гумен ѓон .
Подетално

Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи Nike Pegasus Trail 3 во машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови предели. Овие патики со себе ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Цврстата и многу издржлива тракција ви помага да се движите и покрај карпести и нерамни предели. Зголемената поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате. Мрежестиот горен дел е прозрачен и  овозможува вентилација на кожата. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање по карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено.

Спецификација:

 • Машки патики за трчање - trail
 • Тежина: 321 g
 • Навалување: 9,5 мм (прсти- 15 мм, пета- 24,5 мм)
 • Горен дел: текстил , синтетика
 • Стабилизатор во пределот на средниот дел на стапалото
 • Nike React пена
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Најдете ја вашата патека и раширете ги крилјата кон нови победи Nike Pegasus Trail 3 во машките патики за трчање. Не дозволувајте условите на патеката да ве спречат да истражувате и откривате нови предели. Овие патики со себе ја носат добропознатата удобност и дизајн што му оддава почит на класичниот Pegasus изглед. Цврстата и многу издржлива тракција ви помага да се движите и покрај карпести и нерамни предели. Зголемената поддршка во средниот дел на стапалото ви дава чувство на сигурност додека трчате. Мрежестиот горен дел е прозрачен и  овозможува вентилација на кожата. Средниот ѓон е исполнет со Nike React пена по целата должина, која е респонзивна, ја враќа енергијата и го стабилизира движењето. Ова е особено важно при трчање по карпести и нерамни терени, бидејќи пената го ублажува притисокот на стапалото и ви дава чувство на удобност. Цврстиот ѓон кој е инспириран од текстурата на гумите за велосипеди, обезбедува сигурно прилепување на површината и го прави вашето трчање непречено.

Спецификација:

 • Машки патики за трчање - trail
 • Тежина: 321 g
 • Навалување: 9,5 мм (прсти- 15 мм, пета- 24,5 мм)
 • Горен дел: текстил , синтетика
 • Стабилизатор во пределот на средниот дел на стапалото
 • Nike React пена
 • Гумен ѓон
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Машки
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
14.5 49 32.5
15 49.5 33
5.5 38 24
6 38.5 24
6.5 39 24.5
7 40 25
7.5 40.5 25.5
8 41 26
8.5 42 26.5
9 42.5 27
9.5 43 27.5
10 44 28
10.5 44.5 28.5
11 45 29
11.5 45.5 29.5
12 46 30
12.5 47 30.5
13 47.5 31
13.5 48 31.5
14 48.5 32

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Помош