Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

КУПИ СО VISA – и добиј дополителни 10% ПОПУСТ
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
adidas TERREX MID GTX K
Детски патики
Код на производ:
(FX4166)
adidas

adidas TERREX MID GTX K

Плати со VISA и оствари дополнителни бенефити.
Избери ги омилените модели, плати со VISA картичка и добиј дополнителен попуст од 10%. Комплетната понуда погледни ја ТУКА.

Претходна цена
6.188 ДЕН
Моментална цена
6.188 ДЕН
Цена со попуст
4.950 ДЕН
Заштеда: 1.238 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
adidas TERREX MID GTX K унисекс outdoor патиките за деца се идеални за малите деца кои постојано се во движење. Овие патики се малку подлабоки и имаат горен дел од материјал кој тешко се кине. Брзо се врзуваат за да ѝм се олесни облекувањето и соблекувањето. Водоотпорната GORE-TEX постава ќе го заштити нивното стапало од влага, така што стапалото во ниту еден момент нема да биде влажно. Ѓонот изработен од Continental гумата ѝм дава влечна сила во секоја насока и на тој начин ја подобрува стабилноста. Доколку сакате да ги заштитите и да ѝм пружите максимална удобност на планинарската патека, облечете ѝм ги adidas TERREX MID GTX K унисекс outdoor патики за деца. Спецификација: EVA среден ѓон Горен дел од синтетички и TPU материјал Тежина: 215гр Continental гумен ѓон GORE-TEX водоотпорна постава Пад на пета-прсти: 8мм Боја: црна, сива, жолта .
Подетално

adidas TERREX MID GTX K унисекс outdoor патиките за деца се идеални за малите деца кои постојано се во движење. Овие патики се малку подлабоки и имаат горен дел од материјал кој тешко се кине. Брзо се врзуваат за да ѝм се олесни облекувањето и соблекувањето. Водоотпорната GORE-TEX постава ќе го заштити нивното стапало од влага, така што стапалото во ниту еден момент нема да биде влажно. Ѓонот изработен од Continental гумата ѝм дава влечна сила во секоја насока и на тој начин ја подобрува стабилноста. Доколку сакате да ги заштитите и да ѝм пружите максимална удобност на планинарската патека, облечете ѝм ги adidas TERREX MID GTX K унисекс outdoor патики за деца.

Спецификација:

 • EVA среден ѓон
 • Горен дел од синтетички и TPU материјал
 • Тежина: 215гр
 • Continental гумен ѓон
 • GORE-TEX водоотпорна постава
 • Пад на пета-прсти: 8мм
 • Боја: црна, сива, жолта
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

adidas TERREX MID GTX K унисекс outdoor патиките за деца се идеални за малите деца кои постојано се во движење. Овие патики се малку подлабоки и имаат горен дел од материјал кој тешко се кине. Брзо се врзуваат за да ѝм се олесни облекувањето и соблекувањето. Водоотпорната GORE-TEX постава ќе го заштити нивното стапало од влага, така што стапалото во ниту еден момент нема да биде влажно. Ѓонот изработен од Continental гумата ѝм дава влечна сила во секоја насока и на тој начин ја подобрува стабилноста. Доколку сакате да ги заштитите и да ѝм пружите максимална удобност на планинарската патека, облечете ѝм ги adidas TERREX MID GTX K унисекс outdoor патики за деца.

Спецификација:

 • EVA среден ѓон
 • Горен дел од синтетички и TPU материјал
 • Тежина: 215гр
 • Continental гумен ѓон
 • GORE-TEX водоотпорна постава
 • Пад на пета-прсти: 8мм
 • Боја: црна, сива, жолта
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Kids
Намена Outdoor
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FX4188
2.950 ДЕН
Заштеда 20%
3.688 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Помош