Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2
Женски патики за трчање
Код на производ:
(CT2423-102)
NIKE

W NIKE REACT INFINITY RUN FK 2

Уживајте во тренинг или пролетни дружења со новите модели од Sport Vision! Интересни колекции носат врвни модели на патики, тренерки, дуксери, фустани и маици кои се неизбежни оваа сезона.

Претходна цена
10.890 ДЕН
Моментална Цена
10.890 ДЕН
Цена со попуст
7.623 ДЕН
Заштеда: 3.267 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 3.5 36 22.1
 • 4 34.5 21
 • 4.5 35 21.5
 • 5 35.5 22.5
 • 5.5 36 23
 • 6 36.5 23.5
 • 6.5 37.5 23.5
 • 7 38 24
 • 7.5 38.5 24
 • 8 39 24.5
 • 8.5 40 25
 • 9 40.5 25.5
 • 9.5 41 26
 • 10 42 26.5
 • 10.5 42.5 27
 • 11 43 27.5
 • 11.5 44 28.5
 • 12 44.5 28.5
 • 13 45.5 30
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike React Infinity Run Flyknit 2 W се женски патики за трчање, дизајнирани да ви помогнат да останете на вистинскиот пат и успешно да ја завршите трката. Горниот дел на овој модел има комбинација на Flywire и Flyknit технологија на материјал за чувство на безбедна поддршка и проток на воздух точно таму каде што треба. Значително подигнатиот средниот ѓон со Nike React пената е истовремено многу лесен и издржлив за да ви овозможи непречено и удобно трчање. Посебната форма на пената обезбедува поддршка на тркачот во три фази: овозможува флексибилност при допир на стапалата со земјата, непречено движење и амортизација при повторно контактирање со земјата. Зголемената гума на ѓонот на стапалата се прилагодува совршено обезбедувајќи долговечност на патиките.  Резултатите од најновата студија од 2020 година покажаа дека патиките Nike React Infinity Run ја намалуваат можноста за повреди на тркачите за 52% во споредба со другиот тестиран модел. Спецификации: • Тежина: 244 гр • Навалување: 8,4 мм (прсти од 22,3 мм, пета од 30,7 мм) • Пената Nike React го амортизира секој чекор • Удобно обложен дел околу глуждот • Боја: Multiсolor • Код на производ: CT2423-102 .
Подетално

Nike React Infinity Run Flyknit 2 W се женски патики за трчање, дизајнирани да ви помогнат да останете на вистинскиот пат и успешно да ја завршите трката.

Горниот дел на овој модел има комбинација на Flywire и Flyknit технологија на материјал за чувство на безбедна поддршка и проток на воздух точно таму каде што треба.

Значително подигнатиот средниот ѓон со Nike React пената е истовремено многу лесен и издржлив за да ви овозможи непречено и удобно трчање.

Посебната форма на пената обезбедува поддршка на тркачот во три фази: овозможува флексибилност при допир на стапалата со земјата, непречено движење и амортизација при повторно контактирање со земјата.

Зголемената гума на ѓонот на стапалата се прилагодува совршено обезбедувајќи долговечност на патиките.

 Резултатите од најновата студија од 2020 година покажаа дека патиките Nike React Infinity Run ја намалуваат можноста за повреди на тркачите за 52% во споредба со другиот тестиран модел.

Спецификации:

• Тежина: 244 гр

• Навалување: 8,4 мм (прсти од 22,3 мм, пета од 30,7 мм)

• Пената Nike React го амортизира секој чекор

• Удобно обложен дел околу глуждот

• Боја: Multiсolor

• Код на производ: CT2423-102

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
3.5 36 22.1
4 34.5 21
4.5 35 21.5
5 35.5 22.5
5.5 36 23
6 36.5 23.5
6.5 37.5 23.5
7 38 24
7.5 38.5 24
8 39 24.5
8.5 40 25
9 40.5 25.5
9.5 41 26
10 42 26.5
10.5 42.5 27
11 43 27.5
11.5 44 28.5
12 44.5 28.5
13 45.5 30

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Nike React Infinity Run Flyknit 2 W се женски патики за трчање, дизајнирани да ви помогнат да останете на вистинскиот пат и успешно да ја завршите трката.

Горниот дел на овој модел има комбинација на Flywire и Flyknit технологија на материјал за чувство на безбедна поддршка и проток на воздух точно таму каде што треба.

Значително подигнатиот средниот ѓон со Nike React пената е истовремено многу лесен и издржлив за да ви овозможи непречено и удобно трчање.

Посебната форма на пената обезбедува поддршка на тркачот во три фази: овозможува флексибилност при допир на стапалата со земјата, непречено движење и амортизација при повторно контактирање со земјата.

Зголемената гума на ѓонот на стапалата се прилагодува совршено обезбедувајќи долговечност на патиките.

 Резултатите од најновата студија од 2020 година покажаа дека патиките Nike React Infinity Run ја намалуваат можноста за повреди на тркачите за 52% во споредба со другиот тестиран модел.

Спецификации:

• Тежина: 244 гр

• Навалување: 8,4 мм (прсти од 22,3 мм, пета од 30,7 мм)

• Пената Nike React го амортизира секој чекор

• Удобно обложен дел околу глуждот

• Боја: Multiсolor

• Код на производ: CT2423-102

Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Женски
Намена Трчање
Бренд NIKE
Возраст За возрасни
Големина ЕУ големина Големина во cm
3.5 36 22.1
4 34.5 21
4.5 35 21.5
5 35.5 22.5
5.5 36 23
6 36.5 23.5
6.5 37.5 23.5
7 38 24
7.5 38.5 24
8 39 24.5
8.5 40 25
9 40.5 25.5
9.5 41 26
10 42 26.5
10.5 42.5 27
11 43 27.5
11.5 44 28.5
12 44.5 28.5
13 45.5 30

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Патики CW3413-500
Nike Downshifter 11 се женски патики за трчање кои обезбедуваат максимална стабилност и...
2.659 ДЕН
Заштеда 35%
4.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:2
Патики CW3413-100
Nike Downshifter 11 се женски патики за трчање кои обезбедуваат максимална стабилност и...
2.863 ДЕН
Заштеда 30%
4.090 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики CV0149-110
Nike Quest 3 Premium се женски патики за трчање кои обезбедуваат функционална разновидн...
3.773 ДЕН
Заштеда 30%
5.390 ДЕН
Помош