Пребарај ја страната
БЕСПЛАТНА ИСПОРАКА

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2490 ден.

Контактирајте не на : 02/3055-222
ИСПОРАКА ВО РОК ОД 5 РАБОТНИ ДЕНА

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

ДВА НАЧИНА НА ПЛАЌАЊЕ

- во готово или со електронска платежна картичка.

adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
adidas TENSAUR C
Детски патики
Код на производ:
(FY9191)
adidas

adidas TENSAUR C

Претходна цена
1.788 ДЕН
Моментална Цена
1.788 ДЕН
Цена со попуст
1.341 ДЕН
Заштеда: 447 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 10K 28 16.6
 • 10-K 28.5 17
 • 11K 29 17.4
 • 11-K 30 17.8
 • 12K 30.5 18.3
 • 12-K 31 18.7
 • 13K 31.5 19.1
 • 13-K 32 19.5
 • 1 33 20
 • 1- 33.5 20.4
 • 2 34 20.8
 • 2- 35 21.2
 • 3 35.5 21.6
 • 3- 36 22.1
 • 4 36 2/3 22.5
 • 4- 37 1/3 22.9
 • 5 38 23.3
 • 5- 38 2/3 23.8
 • 6 39 1/3 24.2
 • 6- 40 24.6
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Ова се патики во кои децата се чувствуваат удобно во денот исполнет со акција. Овие детски патики за трчање имаат издржлив гумен ѓон. Подетално

Ова се патики во кои децата се чувствуваат удобно во денот исполнет со акција.

Овие детски патики за трчање имаат издржлив гумен ѓон.

Трите ленти на страните им даваат класичен изглед, додека зацврстувањето со лепенки ги прави лесни за облекување.

Тие ќе бидат подготвени да трчаат, скокаат и многу повеќе во овие детски патики наменети за активности на затворено и отворено.

Гумениот ѓон, кој не остава траги на подот, пружа врвна поддршка на различни површини.

Спецификации:

 • Боја: црвена / сина / бела
 • Материјал: обложена кожа / синтетика
 • За деца
 • Шифра на артикл: FY9191
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Ова се патики во кои децата се чувствуваат удобно во денот исполнет со акција.

Овие детски патики за трчање имаат издржлив гумен ѓон.

Трите ленти на страните им даваат класичен изглед, додека зацврстувањето со лепенки ги прави лесни за облекување.

Тие ќе бидат подготвени да трчаат, скокаат и многу повеќе во овие детски патики наменети за активности на затворено и отворено.

Гумениот ѓон, кој не остава траги на подот, пружа врвна поддршка на различни површини.

Спецификации:

 • Боја: црвена / сина / бела
 • Материјал: обложена кожа / синтетика
 • За деца
 • Шифра на артикл: FY9191
Карактеристика Вредност
Категорија Патики
Основна поделба Обувки
Пол Деца-момчиња
Намена Трчање
Бренд adidas
Возраст За мали деца (4-10 год.)
Големина ЕУ големина Големина во cm
10K 28 16.6
10-K 28.5 17
11K 29 17.4
11-K 30 17.8
12K 30.5 18.3
12-K 31 18.7
13K 31.5 19.1
13-K 32 19.5
1 33 20
1- 33.5 20.4
2 34 20.8
2- 35 21.2
3 35.5 21.6
3- 36 22.1
4 36 2/3 22.5
4- 37 1/3 22.9
5 38 23.3
5- 38 2/3 23.8
6 39 1/3 24.2
6- 40 24.6

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични производи

Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики FW2580
adidas FORTARUN EL K се патики дизајнирани за деца кои активно го истражуваат светот ок...
2.230 ДЕН
Заштеда 20%
2.788 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики S24036
Од салата до игралиштето, детските патики за трчање adidas TENSAUR K обезбедуваат поддр...
1.775 ДЕН
Заштеда 15%
2.088 ДЕН
Sačuvano u omiljne
Достапна боја:1
Патики S24050
adidas TENSAUR C се патики за момчиња и девојчиња. Тие се удобни и подеднакво погодни з...
1.605 ДЕН
Заштеда 15%
1.888 ДЕН
Помош