Пребарај ја страната

за сите нарачки чија вредност е поголема од 2990 ден.

- на сите нарачки во готово или со електронска платежна картичка

- во готово или со електронска платежна картичка.

NIKE Dri-FIT Flex
NIKE Dri-FIT Flex
NIKE Dri-FIT Flex
NIKE Dri-FIT Flex
NIKE Dri-FIT Flex
NIKE Dri-FIT Flex
Код на производ:
(DQ4795-355)
NIKE

NIKE Dri-FIT Flex

Доколку планирате да го освежите вашиот гардеробер, сега е вистинското време да го направите тоа! Погледнете ја најновата понуда на патики, облека и опрема за сите возрасти и пронајдете инспирација за секој outfit. Од спорт до рекреативни активности, актуелните модели на познатите брендови ќе ве освојат со функционалност и дизајн кој оди во чекор со трендовите.

Само на нашиот online shop издвоивме понуда и на нови и на стари модели на кои можеш да искористиш дополнителени 10% попуст. Побрзај, попустот важи само до 04.12.

Целосна понуда погледни ОВДЕ.

Претходна цена
2.590 ДЕН
Моментална цена
2.590 ДЕН
Цена со попуст
2.072 ДЕН
Заштеда: 518 ДЕН
Извести ме за попуст
Големини EU
Големини
Големини CM
 • 1X 1X
 • 2X 2X
 • 3X 3X
 • 2XS 2XS
 • XS XS
 • YSM YSM
 • SM SM
 • S S
 • YMD YMD
 • MD MD
 • M M
 • YLG YLG
 • YXL YXL
 • LG LG
 • L L
 • XL XL
 • 2XL 2XL
 • 3XL 3XL
 • 4XL 4XL
 • NS NS
Количина: 1 Kom
2
1
Зачувајте во листата на желби
Nike Dri-Fit Flex Stride се машки шорцеви за тренинг за секој спортист, без разлика дали сте почетник или професионален спортист. Поместете ги вашите граници за време на тренинзите со висок интензитет. Флексибилната ткаенина се протега со секое движење, овозможувајќи ви да се движите слободно и непречено. Графиките на ногавиците го нагласуваат вашиот спортски дух. Технологијата Dri-Fit ја отстранува потта од вашата кожа, помагајќи ви да останете суви. Мазната и удобна ткаенина обезбедува целосна поддршка при секој тренинг. Спецификација: Машки шорцеви за тренинг Џебови Dri-Fit технологија Еластичен појас со учкур Состав: 100% полестер.
Подетално

Nike Dri-Fit Flex Stride се машки шорцеви за тренинг за секој спортист, без разлика дали сте почетник или професионален спортист. Поместете ги вашите граници за време на тренинзите со висок интензитет. Флексибилната ткаенина се протега со секое движење, овозможувајќи ви да се движите слободно и непречено. Графиките на ногавиците го нагласуваат вашиот спортски дух. Технологијата Dri-Fit ја отстранува потта од вашата кожа, помагајќи ви да останете суви. Мазната и удобна ткаенина обезбедува целосна поддршка при секој тренинг.
Спецификација:

 • Машки шорцеви за тренинг
 • Џебови
 • Dri-Fit технологија
 • Еластичен појас со учкур
 • Состав: 100% полестер

 • Карактеристика Вредност
  Категорија Шорцеви
  Пол Машки
  Намена Фудбал
  Бренд NIKE
  Возраст За возрасни
  Големина ЕУ големина Големина во cm
  1X
  2X
  3X
  2XS
  XS XS
  YSM
  SM
  S S
  YMD
  MD
  M M
  YLG
  YXL
  LG
  L L
  XL XL
  2XL 2XL
  3XL 3XL
  4XL 4XL
  NS
  Остави оценка
  Trenutno nema komentara

  Слични производи

  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:1
  Шорцеви DQ4797-010
  2.072 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.590 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:3
  Шорцеви DM6617-084
  1.832 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.290 ДЕН
  Sačuvano u omiljne
  Достапна боја:2
  Шорцеви DQ4810-220
  2.152 ДЕН
  Заштеда 20%
  2.690 ДЕН
  Помош